Wypowiedzi po klęsce w Norymberdze

Nic dziwnego, że po kompromitującej porażce w Norymberdze (0:3) piłkarze Bayernu Monachium nie mieli ochoty na rozmowy z dziennikarzami. Tylko nowy trener, Ottmar Hitzfeld zabrał głos i oznajmił, że przed nim bardzo wiele pracy. Trener gospodarzy, Hans Meyer mimo wysokiego zwycięstwa nie był do końca zadowolony.

Ottmar Hitzfeld: - Teraz wiem jak wiele pracy przede mną. Wprawdzie w pierwszej połowie mieliśmy kilka okazji bramkowych, ale pewne mechanizmy u nas zawodzą. Jestem rozczarowany takim rezultatem. Popełnialiśmy zbyt wiele błędów w obronie. Poza tym martwi mnie to, że drużynia nie miała wiary w siebie. Było wiele niedokładnych podań, za mało kreatywności. Mamy dobrych piłkarzy, ale musimy umieć lepiej wykorzystać nasz potencjał. Trzeba grać dokładniej w ofensywie. Mimo wszystko cieszę się, że przede mną tak poważne zadanie. Będziemy teraz ciężko trenować.

Hans Meyer: - Od pewnego czasu Bawarczycy nie grają pewni siebie. Można było oczekiwać, że możemy zremisować, a nawet wygrać ten mecz. Osiągnęliśmy wynik 3:0, ale nie możemy zapominać, że przy jednobramkowym prowadzeniu mieliśmy trochę problemów. Bawarczycy byli wtedy bardzo aktywnie, a w naszej obronie panował chaos. Nie mieli może jakiś wielkich okazji bramkowych, ale w niektórych sytuacjach byłem niespokojny. W drugiej połowie Bayern nie sprawiał nam już takich trudności.

Markus Schroth (strzelec gola dla Nuernberg): - Przez pierwsze 20, 25 minut zagraliśmy bardzo dobrze z dużą koncentracją. Później Bawarczycy zagrali agresywniej i sprawiali nam większe kłopoty. Jednak myślę, że wygraliśmy ten mecz zasłużenie.