Wyjazd do KLautern - powtórka z rozrywki?

Przedostatni mecz sezonu 2005-2006 dla Bayernu Monachium to wyjazd do Kaiserslautern na pojedynek z tamtejszymi "Czerwonymi Diabłami". Bawarczycy mają szansę świętować na Fritz-Waltr Stadion 20. tytuł mistrzowski, tak jak to było... rok temu!

Przypomnijmy: po 30 spotkaniach Bundesligi bawarska ekipa zgromadziła na swoim koncie 65 punktów i miała 9 oczek przewagi nad Schalke 04 Gelsenkirchen. 31 seria meczów to wyjazd Monachijczyków do KLautern.

Po 90 minutach wynik brzmiał 4:0 dla przyjezdnych, a gole zdobywali Michael Ballack oraz trzy Roy Makaay. Po ostatnim gwizdku zarówno piłkarze jak i kibice czekali kilka minut na wieści z Gelsenkirchen. Gdy doszła informacja o wyniku 3:3 Bawarczycy zaczęli świętować mistrzostwo i poubierani w okazyjne koszulki, oblewali się piwem, a szczególnie spotkało to nowego trenera Felix Magatha.

Tym razem jednak Bayern nie będzie musiał czekać na wieści z innych stadionów - jeżeli tylko pokona znajdującą się w strefie spadkowej drużynę zespół oraz fani po raz drugi z rzędu będą mogli cieszyć się z tytułu mistrzowskiego na stadionie w Kaiserslautern. Taki obrót sytuacji sprawiłby, iż z pewnością klub z Frtiz-Walter Stadion stałby się jednym z bardziej ulubionych przeciwników Bayernu Monachium w rozgrywkach Bundesligi...