Wygrana w Köln! FCB zwycięża. Podolski strzela!

Wyjazdowy mecz 4 kolejki Bundesligi zakończył się dla podopiecznych Jürgena Klinsmanna prawdziwym sukcesem! FCB zwyciężyło 3:0 dzięki dwóm trafieniom Luci Toniego oraz jednej byłego gracza Köln – Lukasa Podolskiego!

Bayern był w meczu strona dominującą, ale nie był w stanie sforsować skondensowanej obrony „Kozłów”. Gospodarze do przerwy nie zdołali skonstruować nawet jednej, niebezpiecznej akcji na bramkę strzeżoną przez Michaela Rensinga! Daniel van Buyten zmarnował jedna z wspaniałą okazję, gdyż jego strzał w ostatniej chwili wybił gracz Köln – Roda Antar.

Luca Toni pokazał po raz kolejny swoja wielką klasę strzelając dwie bramki w przeciągu 7 minut oraz asystując przy trzeciej bramce Lukasa Podolskiego. Prawdę mówiąc podopieczni Dauma mogą być szczęśliwi, że wynik nie był wyższy!

W meczu tym FCB po raz kolejny postawił na system 3-5-2. Klinsmann – piłkarze grający przeciwko Hercie wspaniale się spisali. W związku z tym na ławce miejsce zagrzać musieli zarówno kapitan FCB – Mark van Bommel, jak i nowy nabytek – Massimo Oddo.

Bayern dominował wyraźnie, wykazując w pierwszym kwadransie 90% posiadania piłki. Jedynie Novakovic był piłkarzem 1 FC który był wysunięty na atak. Bayern mim o dominacji nie zdołał zdobyć bramki. Piłkarze z Köln zamurowali wręcz swoją bramkę. Luca Toni został zablokowany w 33 minucie, Bastian Schweinsteiger w 43.

W drugiej połowie czar prysł, a bramki zaczęły padać. Najpierw skutecznością popisał się Toni, uderzając głową na 1:0 (53 min). Następne dobre podanie Ze Roberto z 60 minucie nie pozostało niewykorzystane, gdyż dzisiejszego dnia Włoch był wręcz wspaniały! Podkreślił to w końcówce meczu, podając idealnie Podolskiemu, który już w 57 minucie zmienił Klosego.