Wygrana FCB w Mannheim

Bayern Monachium, dwa dni po remisie w Ulm, wygrał w Mannheim z miejscowym Waldhof 1:3 w ostatnim meczu sparingowym zakończonego sezonu. Stało się tak za sprawą bramek Roque Santa Cruza, Marka van Bommel i Floriana Müllera. Podobnie jak to miało miejsce w Ulm w składzie Bawarczyków znalazło się wielu młodych piłkarzy, którzy mieli okazje na zagrania z kilkoma zawodnikami FCB z pierwszego składu. Bawarczycy w spotkaniu na 100-lecie SV Waldhof Mannheim przegrywali już po 180 sekundach. Wówczas do bramki strzeżonej przez Michaela Rensinga trafił Kevin Wittke.

Makaay po raz pierwszy w roli kapitana

To kwadransie gry młodzież w barwach FCB w końcu znalazła wspólny język z doświadczonymi kolegami z zespołu. Jednak dopiero w 24. minucie kibice doczekali się wyrównania. Po precyzyjnym podaniu Toniego Krossa Roque Santa Cruza przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a następnie z woleja bardzo mocno trafił do siatki rywala.

Roy Makaay, który wystąpił po raz pierwszy jako kapitan, miał do końca pierwszej połowy trzy dogodne sytaucje, ale żadnej nie potrafił zamienić na gola (27., 42., 43.). Swoje szanse mieli również Andreas Goerlitz (34.) i Mark van Bommel (40.), ale piłka albo przelatywała obok bramki, albo golkiper Mannheim Christopher Gaeng był na posterunku.

Trafienia Van Bommela i Müllera

Po przerwie doszło do sporych zmian, ale nie miało to wpływu na stwarzane przez Bawarczyków okazje. Andreas Ottl w 60. minucie próbował swoich sił strzelając zza pola karnego, ale bramkarz gospdoarzy zdołał wyłapać piłkę. Makaay w 63. minucie nie wykorzystał kolejnej okazji, zaś Santa Cruz chwię później trafił w poprzeczkę (66.).

Skutecznością wykazał się w końcu Van Bommel, który uderzeniem z 16 metrów w róg bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1. Wprowadzony
Florian Müller w 82. minucie przypieczętował zwycięstwo Bayernu, pokonując bramkarza rywali.

Waldhof Mannheim - FC Bayern 1:3 (1:1)

FC Bayern: Rensing (46. Dreher) - Görlitz (46. Florian Müller), Lell (46. Hummels), Schütz, Lahm - Wagner (46. Fürstner), Ottl (84. Heinze), Van Bommel, Kroos (72. Ngwat-Mahop) - Makaay, Santa Cruz (84. Sikorski)

Sędzia: Wolfgang Walz (Pfedelbach)

Widzów: 10.000

Bramki: 1:0 Wittke (3.), 1:1 Santa Cruz (24.), 1:2 Van Bommel (72.), 1:3 Florian Müller (82.)