Wygrana FCB II: Debiutancka bramka Singha

Podczas gdy pierwsza drużyna Bayernu Monachium ma jeszcze sporo czasu na przygotowania do nowego sezonu, to FCB II lada moment rozpocznie zmagania w 3. Lidze.

Dokładnie 20 lipca w sobotę o 14:00 podopieczni Sebastiana Hoenessa zmierzą się w pierwszej kolejce nowego sezonu trzeciej ligi niemieckiej z drużyną Wuerzburger Kickers. Jak dobrze wiemy ekipa FCB II swoje przygotowania rozpoczęła już kilka tygodni temu.

W tym okresie Kwasi Okyere Wriedt i spółka rozegrali oczywiście kilka sparingów, jednakże ostatnich z nich miał miejsce dokładnie wczoraj − rywalem monachijczyków w próbie generalnej przed startem 3. Ligi był drugoligowy zespół z Czech − FK Dukla Praga.

"Bawarczycy" początkowo mieli problemy z odnalezieniem się w tym pojedynku, ale z czasem piłkarze "Gwiazdy Południa" radzili sobie coraz lepiej i w 32. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Olivera Batisty Meiera. Mimo kilku prób wynik nie uległ już zmianie i obie strony udały się na przerwę.

W drugiej części meczu rozgrywanego na Campusie FCB, zgromadzeni na stadionie kibice mogli oglądać jeszcze pięć bramek! Trzy z nich zostały zdobyte przez podopiecznych Sebastiana Hoenessa. W 63. minucie na 2:0 podwyższył niezawodny Wriedt, zaś kwadrans później swojego debiutanckiego gola zdobył nowy nabytek Bayernu − Sarpreet Singh.

Na jedenaście minut przed końcem sparingu swoje trzy grosze dołożył także utalentowany Joshua Zirkzee. Niestety w samej końcówce "Bawarczycy" stracili na chwilę koncentrację i w przeciągu dwóch minut pozwolili sobie strzelić dwie bramki. Sparing z prażanami zakończył się ostatecznie zwycięstwem monachijczyków 4:2.

To był bardzo dobry test z oczekiwanym przez nas trudnym rywalem. Po początkowych problemach poradziliśmy sobie dobrze. Mimo wszystko można było zauważyć, co się wydarzy, jeśli tracimy kontrolę. Wynik ten jest krokiem w odpowiednim kierunku, ale wciąż musimy jeszcze podjąć kilka kroków. Oczekiwania w kwestii nadchodzącego tygodnia są wielkie − powiedział Sebastian Hoeness.

FC Bayern II 4:2 (1:0) FK Dukla Praga

Bramki: 1:0 Batista Meier (32'), 2:0 Wriedt (63'), 3:0 Singh (78'), 4:0 Zirkzee (79'), 4:1 Soucek (85'), 4:2 Ayong (87')

Bayern II: Fruechtl – Rochelt (83' Rausch), Mai (79' Daniliuc), Senkbeil, Mayer (46' Waidner) – Welzmueller (83' Zaiser), Kern (63' Singh) – Zylla (79' Karatas), Shabani (46' Zirkzee), Batista Meier (46' Nollenberger) – Wriedt