Wielki Powrót!

Na wypełnionym po brzegi Allianz Arena doszło do derbów Bawarii - Bayern Monachium podejmował 1. FC Nuernberg. Niespodziewanie to goście byli przed tą kolejką wyżej od mistrzów Niemiec i znajdowali się w imponującej formie, zwyciężając cztery spotkania z rzędu. Na boisku dominował jednak tylko jeden zespół - ten z Monachium. W 10. minucie po ładnej dwójkowej akcji między Toni Kroosem i Danielem Pranjiciem, ten drugi wpadł w pole karne i posłał piłkę wzdłuż piątego metra - gdzie do siatki wbił ją Mario Gomez.

Bayern dominował na boisku, ale w pierwszej połowie więcej bramek już nie strzelił. Przełamał się dopiero w 57. minucie. Rafael Schaefer faulował w polu karnym Gomeza, za co mógł dostać nawet czerwoną kartkę. Arbiter zdecydował się jedynie na "żółtko" dla bramkarza gości, a z "wapna" pewnie uderzył kapitan Bayernu, Philipp Lahm. Na kwadrans przed końcem było już 3:0. Po dobrym dośrodkowaniu Francka Ribery'ego z rzutu rożnego, w polu karnym przepchnął się Mario Gomez i ładnym strzałem głową wbił piłkę do siatki bezradnych rywali.

Gomez mógł nawet skompletować hat tricka, ale w 87. minucie przestrzelił rzut karny, posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Dzięki zwycięstwu mistrzowie Niemiec awansowali na 6. miejsce i tracą 12 punktów do lidera z Dortmundu, natomiast piłkarze z Norymbergii po porażce w derbach Bawarii spadli na dziesiątą pozycję.