DieRoten.pl
Reklama

Verbruggen opcją dla Bayernu w bramce?

fot. Photogenica
Reklama

Od dłuższego już czasu jednym z głośniejszych tematów transferowych związanych z Bayernem, jest to, kto zastąpi Manuela Neuera w przyszłości.

Na ten moment latem 2023 roku, Bayern będzie miał w pierwszym zespole takich bramkarzy jak Manuel Neuer, Yann Sommer oraz Alexander Nuebel. Niemniej jednak podczas gdy Manu powinien po wyleczeniu kontuzji nadal być numerem jeden w bramce FCB, to w przypadku pozostałych dwóch golkiperów, sprzedaż tej dwójki wydaje się być bardzo realna.

Nic więc dziwnego, że w mediach nieustannie dyskutuje się o zastąpieniu 37-letniego Neuera w przyszłości. Z ustaleń belgijskiego „Nieuwsblad” wynika, że monachijczycy mieli zainteresować się graczem Anderlechtu.

Bart Verbruggen miał znaleźć się na celowniku bawarskiego klubu jako przyszłościowa opcja, kiedy już na piłkarską emeryturę przejdzie wspomniany wyżej Manu – 20-latek radzi sobie bardzo dobrze w Belgii, zbiera wiele pozytywnych opinii i budzi coraz większe zainteresowanie w całej Europie.

Transfer ten nie powinien stanowić większych problemów, albowiem Belgowie oczekują za swój talent około 10 milionów euro. Mimo wszystko RSCA stawia jeden, ale bardzo istotny warunek – młody Holender zaraz po transferze, musiałby zostać wypożyczony na rok do Anderlechtu.

Mając na uwadze fakt, że umowa Manuela jest ważna do czerwca 2024 roku, zaś w zespole wciąż dostępny jest Sven Ulreich, którego kontrakt również jest ważny do końca sezonu 2023/24, scenariusz z kupnem i bezpośrednim wypożyczeniem Verbruggena wydaje się być bardzo dobry.

Bart Verbruggen

20-letni Holender, który do Anderlechtu trafił latem 2020 roku za 300 tysięcy euro z NAC Breda U-19, rozegrał w tym sezonie 37 spotkań, zaś jego dorobek to 13 czystych kont oraz 45 straconych goli. Szacunkowa wartość Barta według portalu „Transfermarkt” to około 5 mln euro.

Źródło: Nieuwsblad
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...