DieRoten.pl

Choć po rundzie jesiennej wielu ekspertów skreślało Bayern Monachium na każdym polu, to ostatecznie monachijczycy triumfowali zarówno w Bundeslidze, jak i w Pucharze Niemiec.

Bayern Monachium pod wodzą Niko Kovaca skutecznie odrobił straty do Borussii Dortmund (w pewnym momencie różnica wynosiła aż 9 punktów) i w ostatecznym rozrachunku po raz siódmy z rzędu sięgnął po tytuł mistrza Niemiec.

Z kolei w finale rozgrywek Pucharu Niemiec monachijczycy pokonali pewnie RB Lipsk 3:0 (głównie za sprawą Roberta Lewandowskiego oraz Manuela Neuera) i sięgnęli po dublet. W niedawnym wywiadzie na temat Chorwata wypowiedział się Louis van Gaal, który nie ukrywa, iż raduje go fakt, że klub nadal pragnie kontynuować styl, który wypracował on jako trener FCB w przeszłości.

Niko Kovac wraz ze swoimi podopiecznymi sięgnął po mistrzostwo Niemiec. Ponadto wygrali Puchar Niemiec. Niewielu trenerów może pochwalić się dubletem – powiedział Holender.

− To miła forma szacunku, że Niko chce kontynuować mój styl gry w Bayernie – mówił dalej.

W tej samej rozmowie były trener „Gwiazdy Południa”, który w sezonie 2009/10 zdobył z „Bawarczykami” dublet, odniósł się także do tematu młodych zawodników i pracy z nimi.

W FCB nie miałem zbyt wielkiego składu, więc młodzi zawsze mieli szansę. Podobną sytuację dostrzegam w obecnym zespole Bayernu. Jako trener musisz mieć odwagę, aby grać młodymi. Młodsi inspirują starszych kolegów i wtedy Ci nie grają na tak zwanym autopilocie – podsumował Louis van Gaal.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama23.07.2019 16:00
Ale zachwyt tym dubletem.
19.07.2019 18:52
hmm jakiś sentyment do LvG mam.. czy tak samo będzie za kilka lat do Kovaca ?! :-/
19.07.2019 07:02
Wszystko jest ok ale zapomniał o najważniejszym, trener musi mieć poparcie i autorytet a tego u nas chyba niema, niestety.
18.07.2019 13:20
ja wszystko rozumiem, ale nie mówmy, że czarne jest białe. Dublet - zgadzam się niewielu osiągnęło. Ale może być dublet w postaci LM oraz BL, a może być dublet... no właśnie - taki na jaki do tej pory Bayern było ciągle stać. Liczę, że to się zmieni!
18.07.2019 11:42
Czyli znów jesteśmy na etapie Pranjiców, Edsonów, Lellów i innych wynalazków. Tylko LvG był genialnym trenerem i wyciągnął max z tamtej drużyny, no i miał duet Robbery, którzy ciągnęli Bayern. Potem nastała era BVB, co zmusiła Bayern do podjęcia walki. Teraz na rynku niemieckim jesteśmy hegemonem i nasyci sukcesami.
18.07.2019 11:19
Mówiąc uczciwie troszkę za nim tęsknie - inteligentny gość.

reklama