Uno, due, tre - Luca Toni rozbija Hannover!

FC Bayern Monachium utrzymał 3-punktową przewagę nad wiceliderem Bundesligi Werderem Brema. Stało się to za sprawą wygranej na AWD Arena z Hannoverem 96 3:0 po klasycznym hat-tricku w wykonaniu Luci Toniego! Włoch po asystach Marka van Bommela oraz dwóch Bastiana Schweinsteigera zapewnił komplet "oczek" Bawarczykom. 49 000 zgromadzonych na stadionie kibiców było świadkami małego, historycznego wyczynu - bramki włoskiego snajpera w 58., 64., oraz 82. minucie były pierwszym hat-trickiem zawodnika Bayernu Monachium od prawie 20 lat! Bawarczycy zasłużenie pokonali swojego rywala, niepozwalając rywalowi na tworzenie groźnych okazji.

Debiut Van Buytena

Podopieczni Ottmara Hitzfelda musieli znów radzić sobie w dalszym ciągu bez Francka Riberyego, jednak trener FCB ma wystarczająco szeroką kadrę, aby brak francuskiego pomocnika móc zniwelować. W porównaniu do spotkania sprzed 3 dni do składu powrócili Oliver Kahn, Mark van Bommel, Willy Sagnol oraz Philipp Lahm, zaś kontuzjowanego Martina Demichelisa zastąpił Daniel van Buyten.

Początek spotkania przebiegał tak, jak się można było spodziewać. Gospodarze, zgodnie z dewizą "atak jest najlepszą obroną" rzucili się na FC Bayern i przez pewien czas siali zamęt w defensywie przyjezdnych. Mimo to piłkarze H96 nie potrafili sobie wyrobić korzystnej sytuacji strzeleckiej.

Toni przeciwko Enke

Już po 10 minutach Bayern uspokoił przebieg spotkania. FCB przejęło inicjatywę i z biegiem czasu kreowali coraz więcej sytuacji podbramkowych. Wówczas pierwszą okazję miał Bastian Schweinsteiger, ale jego uderzenie Robert Enke sparował na rzut rożny.

Z kolei najgroźniejszą sytuacje Hannover miał po nieporozumieniu Kahna i Lahma, jednak na szczęście dla gości Mike Hanke z ostrego kąta nie zdołał umieścić piłki w siatce (11.). Na kolejną okazję kibice czekali do 24. minuty, kiedy to po lewym skrzydłem piłkę w pole karne wrzucił Schweini. Do futbolówki doszedł Toni i uderzył piłkę głową, ale Enke wykazał się świetnymi umiejętnościami, broniąc strzał końcami palców.

Bez gola do przerwy

Już trzy minuty później bramkę zdobyć mógł Hamit Altintop, ale jego strzał po ziemi przeszedł minimalnie koło słupka. Dwie dobre okazje miał również Van Bommel, ale najpierw pomylił się o kilka centymetrów (30.), a następnie na wysokości zadania stanął bramkarza Hannoveru (40.).

Ostatnią szansę przed przerwą miał znów włoski napastnik Bayernu, ale po raz kolejny nie potrafił pokonać Enke, który znów wyszedł zwycięsko z pojedynku z zawodnikiem FCB.

Hecking wylatuje na trybuny

Po zmianie stron na chwilę znów w gospodarzy wstąpiło życie. Hanno Balitsch niewiele pomylił się w 48. minucie, zaś Hanke mocnym, płaskim strzałem trafił w Kahna (50.). Z kolei o to, aby Enke się nie nudził zadbali Toni (50.) oraz Miroslav Klose (57.).

Przyszedł w końcu moment, w którym Enke musiał skapitulować. I tak się stało w 58. minucie, kiedy to Luca Toni po podaniu Van Bommela stanął oko w oko z golkiperem H96 i przerzucił nad nim futbolówkę, dając Bawarczykom prowadzenie 1:0. Już wtedy na ławce Hannoveru nie było trenera Dietera Heckinga, którego sędzia Markus Merk wyrzucił na trybuny.

Toni kontynuuje swój festwial

Bramka podłamała gospodarzy, co drużyna Hitzfelda wykorzystała, tworząc sobie sytuacje podbramkowe. W 63. minucie bardzo bliski szczęścia był Ze Roberto, jednak już 60 sekund później po świetnym podaniu Schweinstiegera sam na sam wyszedł Toni, który nie miał problemów z pokonaniem Enke.

Hannover próbował cokolwiek zdziałać w ofensywie, ale bardzo dobrze ustawiona defensywa FC Bayernu nie pozwalała rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Kropkę nad i postawił nie kto inny jak Toni, który znów wykorzysta - tym razem na raty - podanie Bastiana i ustalił wynik na 3:0.

Hannover 96 - FC Bayern 0:3 (0:0)