Ulreich: To ważne, aby cały czas naciskać

Wczorajszego późnego popołudnia swoje jedenaste oficjalne spotkanie w ramach nowego sezonu rozgrywek niemieckiej Bundesligi rozegrali piłkarze Bayernu.

Jak już wiemy, rywalem mistrzów Niemiec była drużyna TSG Hoffenheim, która została ostatecznie pokonana na własnym podwórku przez „Bawarczyków” 2:0.

Po ostatnim gwizdku, w rozmowie dla klubowej telewizji „FCB.tv”, na temat wygranej wypowiedział się Sven Ulreich, który popisał się dwoma genialnymi interwencjami w starciu z klubem z Sinsheim. Popularnie określany przez kibiców „Ulle” przyznał, że monachijczycy w pierwszych 35 minutach grali znakomicie.

− W pierwszych 35 minutach zagraliśmy znakomity mecz. Świetnie się poruszaliśmy i rozgrywaliśmy, do tego dobrze kontrowaliśmy i staraliśmy się jak najwięcej z tego ugrać – powiedział Ulreich.

− Potem jednak przez 10 ostatnich minut pierwszej połowy byliśmy nieco ospali, ale w drugiej połowie zagraliśmy już bardzo dobrze. To oczywiście ważne, aby naciskać cały czas w ataku i nie dopuszczać rywala do ataku – dodał.

− Z Hoffenheim zrobiliśmy to znakomicie. Mamy na tyłach silnych obrońców jak Matthijs i Upa, którzy stanowią silny punkt w obronie – podsumował Sven Ulreich.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna na regenerację i przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli niewiele czasu, albowiem już w najbliższą środę „Bawarczycy” zmierzą się w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Barceloną (początek starcia na Spotify Camp Nou o 21:00).

Źródło: FCB TV