Ulreich: Chcieliśmy zagrać na zero z tyłu

W ramach czwartej kolejki fazy grupowej elitarnych rozgrywek Champions League, Bayern Monachium mierzył się ostatnio z Viktorią Pilzno.

Mistrzowie Niemiec zgodnie z oczekiwaniami odnieśli zwycięstwo i pokonali swoich rywali 4:2. Niemniej jednak w drugiej połowie monachijczycy zaliczyli słabszy okres w grze, wskutek czego na własne życzenie dali sobie strzelić dwie bramki.

Jeśli mowa o bramkach dla FCB, to na listę strzelców wpisali się kolejno Sadio ManeThomas Mueller oraz dwukrotnie Leon Goretzka. Tradycyjnie już po ostatnim gwizdku, w strefie mieszanej na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. W przypadku Bayernu swoje zdanie wyraził przede wszystkim Sven Ulreich.

− Zagraliśmy świetną pierwszą połowę i nie pozwoliliśmy rywalom na nic. W drugiej połowie pokazaliśmy nieco mniej, to było niepotrzebne. Oczywiście, że chcieliśmy zagrać na 0 z tyłu. Musimy nad tym popracować, mamy trochę do nadrobienia – powiedział Ulreich.

W tej samej rozmowie, numer dwa w bramce bawarskiego klubu zapytano również, czy bierze pod uwagę możliwość, że w niedzielnym spotkaniu zastąpi Manuela Neuera, który boryka się ze stłuczeniem barku.

− Jest jeszcze zbyt wcześnie na takie deklaracje. W przypadku Manu przyglądamy się jego sytuacji z dnia na dzień. Mimo wszystko jestem gotowy – podsumował Sven Ulreich.