Udany debiut Hitzfelda na Allianz-Arena

Bayern Monachium odniósł długo oczekiwane pierwsze zwycięstwo ligowe w 2007 roku. W 21. kolejce Bawarczycy pokonali przed własną publicznością Arminię Bielefeld 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w 8. minucie spotkania Roy Makaay. Był to debiut Ottmara Hitzfelda w roli trenera Bawarczyków na Allianz-Arena. Gospodarze przez cały mecz mieli wyraźną przewagę i stworzyli sobie sporo okazji, ale nie zdołali odnieść bardziej efektownego zwycięstwa.

Dzięki tej wygranej Bayern zmniejszył o trzy punkty stratę do trzech zespołów, które wyprzedzają aktualnych Mistrzów Niemiec w tabeli Bundesligi, są to: VfB Stuttgart (41 punktów), Werder Brema (42) oraz Schalke 04 Gelsenkirchen (48). Bayern ma obecnie 37 "oczek" na swoim koncie.

Szansa dla Podolskiego

Hitzfeld dokonał w wyjściowej jedenastce czterech zmian w porównaniu do meczu z 1. FC Nuernberg (0:3). Szansę gry od pierwszych minut otrzymali Martin Demichelis, Andreas Ottl, Ali Karimi i Lukas Podolski. Zabrakło zatem Willyego Sagnola (bóle w kolanie), Owena Hargreavesa (chory na grypę), Bastiana Schweinsteigera (zawieszony za żółte kartki) i Claudio Pizarro (zasiadł na ławce rezerwowych).

Po zupełnie nieudanym rozpoczęciu rundy rewanżowej Bundesligi (zaledwie 1 punkt w 3 meczach) Bayern nie okazywał oznak niepewności w spotkaniu z Arminią i szybko zapewnił sobie prowadzenie.

Lucio do Makaaya - gol

Jednak pierwsi bramkę mogli zdobyć goście. Gdyby tak się stało byłoby to dzieło przypadku, ponieważ w 6. minucie Sibusiso Zuma wrzucał z prawej strony w pole karne Bayernu, ale uczynił to tak niedokładnie, że piłka nieznacznie minęła słupek bramki Olivera Kahna. Dwie minuty później Lucio obsłużył dokładnym, długim podaniem z własnej połowy Makaaya, Holender zademonstrował swoją niebywałą szybkość wygrywając pojedynek z Heiko Westermannem, minął bramkarza Matthiasa Haina i z zimną krwią trafił do pustej bramki.

Już trzy minuty później ładną kombinację pokazali Makaay, Karimi i Podolski, w wyniku której do dogodnej sytuacji dochodził Mark van Bommel, jednak sędzia Babak Rafati odgwizdał spalonego, który się Arminii nie należał. W 23. minucie waleczny tego dnia van Bommel popisał się dobrym podaniem do Podolskiego, jednak niemiecki napastnik trafił zaledwie w boczną siatkę.

Zdecydowana dominacja Bayernu

Od około 25 minuty Bawarczycy nieco zwolnili tempo swojej gry, jednak pewnie kontrolowali wydarzenia boiskowe. Było widać efekty pracy Hitzfelda. Gra Bayernu była zdecydowanie bardziej uporządkowana i dokładna niż w ostatnich meczach, Bawarczycy grali mądrze pod względem taktycznym nie dopuszczając gości właściwie wcale pod własną bramkę.

Na drugą połowę obie jedenastki wybiegły bez żadnych zmian personalnych. Bayern nadal kontrolował przebieg gry i już na początku drugich 45 minut stworzył sobie kilka niezłych okazji bramkowych. W 50. minucie Hasan Salihamidzic uderzył jednak bardzo niecelnie z 18 metrów, w 53. po rzucie rożnym Podolski strzelał głową minimalnie ponad bramką, a 10 minut później nie wykorzystał kolejnej okazji.

Goerlitz świętuje powrót

W 65. minucie kibice na Allianz-Arena cieszyły się z powrotu Andreasa Goerlitza na boisko. Po 28 miesiącach męki spowodowanej kontuzjami, "Andi" znów zagrał w Bundeslidze wchodząc za Ottla. 5 minut później świetną okazję zmarnował Lucio. Brazylijczyk z najbliższej odległości trafił tylko w słupek.

Także w końcówce Bayern próbował zdobyć drugiego gola. W 83. minucie po główce Daniela van Buytena piłkę z własnej linii bramkowej wybijał Ioannis Masmanidis. Trzy minuty później Masmanidis strzałem zza pola karnego próbował doprowadzić do wyrównania, ale przestrzelił. Mecz zakończył się skromnym, ale w pełni zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

BAYERN MONACHIUM - ARMINIA BIELEFELD 1:0 (1:0)

BAYERN: Kahn - Salihamidzic, Lucio, van Buyten, Lahm - van Bommel, Karimi, Demichelis, Ottl (65. Goerlitz) - Makaay (61. Pizarro), Podolski (88. Santa Cruz)

Ławka rezerwowych: Dreher, Lell, Scholl, Fuerstner

ARMINIA: Hain - Korzynietz, Westermann (12. Bollmann), Gabriel, Schuler - Kauf, Marx (72. Vata) - Kamper, Masmanidis - Zuma, Eigler (58. Wichniarek)

Sędzia: Babak Rafati (Hannover)

Widzów: 69.000 (komplet)

Gole: 1-0 Makaay (8.)

Żółte kartki: Salihamidzic, Demichelis / Schuler, Marx