Tytuł Mistrza Europy dla Björna Kopplina

Marzenie Björna Kopplina i niemieckiej reprezentacji U19 ziściło się. W sobotę drużyna Horsta Hrubescha, która wcześniej w półfinale pokonała Czechy w finale wygrała z Włochami 3:1 (1:0). Tym samym po 16 latach tytuł młodzieżowego Mistrza Europy wrócił do Niemiec. Przed 2 000 widzów w czeskim Jablonec Niemcy zdobyli już prowadzenie w 24. minucie po strzale Larsa Bendera. Mimo czerwonej kartki, którą w 36. minucie dostał kapitan Florian Jungwirth Niemcy zdołali w drugiej połowie strzelić jeszcze dwie bramki. Po zamianie stron w 61. minucie kolejną bramkę dla Niemiec zdobył Richard Sukuta-Pasu. Dwadzieścia minut przed upływem regulaminowego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Włoch Matteao Gentili. Pomimo tego, że Włosi grali w osłabieniu, osiem minut po tym incydencie Raggio Garibaldi strzelił bramkę na 2:1. Ostateczny wynik na 3:1 ustanowił Timo Gebhart, który w 79. minucie ostatni raz strzelił w światło bramki.

Poniżej prezentujemy skrót z tego spotkania.

Pobierz skrót

Wolny poniedziałek

W niedzielne przedpołudnie Bawarczycy jeszcze raz dodali gazu. Jeden dzień po meczu testowym z Koeln jedna grupa pociła się na intensywnych biegach wytrzymałościowych a druga ćwiczyła dryblowanie. Bramkarz Michael Rensing trenował z Walterem Junghansem. Po tym wszystkim wszyscy mieli czas na odpoczynek. Po 28 dniach treningowych, w których treningi odbywały się przeważnie dwa razy dziennie, zawodnicy Bayernu mają pierwszy poniedziałek wolny. Następnym punktem w przygotowaniach Bawarczyków jest wtorkowa podróż do Japonii.

źródło: fcbayern.de