DieRoten.pl
Reklama

Tuchel: Byliśmy niechlujni z Mainz

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej, w ubiegłą sobotę Bayern Monachium zmierzył się na wyjeździe z drużyną FSV Mainz 05.

Przypomnijmy raz jeszcze – monachijczycy pokazali się z dobrej strony i odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:1, zaś na listę strzelców wpisali się kolejno Kingsley Coman, Harry Kane oraz Leon Goretzka.

Co do pomeczowych wywiadów, przed kamerami stacji „Sky” na pytania odpowiadał Thomas Tuchel. Szkoleniowiec Bayernu odniósł się między innymi do przebiegu gry, nadchodzącego powrotu Neuera czy też powrotu do gry Joshuy Kimmicha, który przebył ostatnio infekcję grypopodobną.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi.

Thomas Tuchel na temat:

…meczu:

„…Matthijs wrócił po kontuzji, Jo był ostatnio chory, a Leon również miał problemy ze stopą. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy. Oczywiście byliśmy trochę niechlujni też. Mieliśmy momenty w grze, w których kontrolowaliśmy grę, ale nie do końca nam wszystko wychodziło. Mainz również zagrało dobrze i nie można im tego odbierać”.

…gry Goretzki:

„…Leon zagrał dziś bardzo dobrze, podobnie jak przed przerwą reprezentacyjną z Freiburgiem. Zdobył bardzo ważnego gola na 3:1”.

…Svena Ulreicha:

„…To rewelacyjna interwencja, jak w Kopenhadze. Identyfikuje się dobrze ze swoją rolą, więc nie ma żadnych problemów. To wynika również z faktu, że Sven i Manu są przyjaciółmi poza boiskiem”.

…Joshuy Kimmicha:

„…Właściwie uzgodniliśmy około 70 minut gry. Ale markery stanu zapalnego były tak dobre w ciągu ostatnich kilku dni, że nie należało spodziewać się żadnej negatywnej rekacji. Teraz myślimy o meczu w Stambule”.

…Daniela Peretza:

„…To młody chłopak, który każdego dnia martwi się o swoją rodzinę. Oczywiście jako osoby z zewnątrz nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć, ale on ma to wypisane na twarzy”.

…wygranej z Mainz:

„…To był wymagający mecz. Ponadto to było dla nas bardzo wyczerpujące 90 minut zważywszy na powrót niektórych graczy z USA czy Korei. To więc świetne uczucie – drużyna zasługuje na wiele pochwał”.

…łączenia polityki ze sportem:

„…Po prostu sport odzwierciedla społeczeństwo i vice versa. Piłka nożna jest trochę odbiciem społeczeństwa. Dlatego często jesteś pytany o rzeczy, w których nie jesteś ekspertem. Czasami lepiej jest milczeć, jeśli nie ma się więcej niż połowicznej wiedzy - tak jak ja w przypadku tego konfliktu geopolitycznego. Ale tak to już jest. Gramy na najwyższym poziomie, a sport miesza się ze społeczeństwem, kulturami i kwestiami politycznymi. Więc to jego część”.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...