Trudna przeprawa Bayernu na Pittodrie Stadium

Zgodnie z przewidywaniami FC Aberdeen przeciwstawił się ambitną walką Bayernowi Monachium w pierwszym meczu 1/16 Pucharu UEFA. Na Pittodrie Stadium padł remis 2:2, a po pierwszych 45 minutach Bawarczycy... przegrywali 1:2. Na pewno wynik uzyskany przez Szkotów jest dla nich sporym osiągnięciem, choć przed rewanżem na Allianz-Arena to Bayern jest w znacznie lepszej sytuacji.

Aberdeen wyszło zaskakująco na prowadzenie w 24. minucie. Do tej pory chaotyczna gra Szkotów była zupełnie bezowocna. Po szczęśliwej akcji Michaela Rensinga pokonał Walker. Szybko, bo już po 5 minutach wyrównał Miroslav Klose, jednak jeszcze przed przerwą solową akcją popisał się Aluko (41. minuta) i po pierwszej części gry to gospodarze mieli znacznie więcej powodów do radości. Po przerwie gra Bayernu była niepoukładana i szarpana. Ostatecznie gola wyrównującego strzelił z dobitki rzutu karnego Hamit Altintop (54.).

FC ABERDEEN - BAYERN MONACHIUM 2:2 (2:1)

Aberdeen: Langfield - Maybury, Diamond, Considine, Mair - Nicholson, Walker (87. Touzani), Severin, Aluko - Miller, Mackie (68. Lovell)

Bayern: Rensing - Lell (46. Lahm), Lucio, Demichelis, Jansen - Altintop, Ottl, Zé Roberto (67. Podolski), Schweinsteiger - Toni, Klose (80. Schlaudraff)

Ławka rezerwowych: Kraft, Breno, Sosa, Kroos

Sędzia: Eduardo Iturralde González (z Hiszpanii)

Widzów: 20.047

Gole: 1:0 Walker (24.), 1:1 Klose (29.), 2:1 Aluko (41.), 2:2 Altintop (54.)

Żółte kartki: Mair / Podolski