Triumf FCB U23 i U17, remis U19

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali między innymi zawodnicy drugiej drużyny FCB.

FCB II

FV Illertissen 0:2 (0:0) Bayern II

W ubiegłą sobotę podopieczni Holgera Seitza odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Tym razem monachijczycy pokonali na wyjeździe ekipę FV Illertissen 2:0 po bramkach Meritana Shabaniego oraz Woo-yeong Jeonga, który nie tak dawno temu miał przecież okazję zadebiutować w pierwszym zespole „Gwiazdy Południa”.

Na ten moment druga drużyna Bayernu Monachium zajmuje drugie miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej. Strata „Bawarczyków” do liderów z VfB Eichstaett wynosi obecnie trzy punkty, jednakże na uwadze trzeba mieć fakt, że Wriedt i spółka mają jeszcze do rozegrania trzy zaległe spotkania. Warto także zanotować, że na ten moment klub ze stolicy Bawarii posiada najlepszą defensywę w lidze.

To było wspaniałe spotkanie ligi regionalnej i wysoce zasłużone zwycięstwo naszego zespołu. Defensywnie zagraliśmy bardzo dobrze i nie dopuściliśmy do niczego, poza jedną sytuacją. Chłopcy cały czas starali się grać do przodu – powiedział po meczu Seitz.

Piłkarze Bayernu już na samym początku przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg spotkania. Monachijczycy stopniowo wypracowywali sobie coraz to większe posiadanie, podczas gdy Illertissen początkowo grało solidnie w obronie i wystrzegało się błędów. Z upływem czasu FCB naciskało bardziej i bardziej, ale na obie bramki dla monachijczyków musieliśmy czekać aż do 65. i 68. minuty, kiedy golkipera FVI pokonali Shabani oraz Jeong.

Skład: Fruechtl - Yilmaz, Feldhahn, Senkbeil, Meier - Welzmueller, Shabani - Franzke (62’ Zirkzee), Jeong (87’ Lange), Evina (79’ Koehn) – Wriedt

Bramki: 0:1 Shabani (65’), 0:2 Jeong (68’)

FCB U19

FSV Mainz U19 2:2 (2:0) Bayern U19

W porównaniu do swoich starszych kolegów z zespołu U23, podopieczni Sebastiana Hoenessa musieli tym razem zadowolić się tylko jednym punktem. Warto jednak mieć na uwadze, że młodzi „Bawarczycy” do przerwy przegrywali 2:0 z FSV Mainz U19, jednakże w drugiej połowie Zirkzee i spółka wzięli się za odrabianie strat i w ostateczności doprowadzili do remisu 2:2. Bramki dla moguncjan zdobywali Burkardt oraz Mustapha, podczas gdy ekipę FCB ratowali Zirkzee oraz Jelisic.

Niedzielny remis sprawia, że drużyna prowadzona przez Hoenessa zajmuje drugie miejsce i traci do liderów ze Stuttgartu zaledwie 3 punkty. Bilans monachijczyków po 13 kolejkach, to osiem zwycięstw, trzy remisy oraz dwie porażki.

Jestem bardzo dumny z zespołu. Ponownie udało nam się wrócić po kiepskim okresie. Oczywiście strata dwóch bramek jest denerwująca, ale bronić kontrataki Mainz przez 90 minut jest prawie niemożliwe. To co teraz chłopcy osiągają w tych intensywnych tygodniach jest niesamowite – powiedział po meczu Hoeness.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale po pewnym okresie Mainz przejęło inicjatywę i zaczęło stwarzać coraz to większe zagrożenie. W 36. minucie moguncjanie przeprowadzili kontrę, która doprowadziła do bramki na 1:0. Bayern miał swoje okazje, ale brakowało szczęścia. Tuż po zmianie strono powinno być 1:1, ale Jelisic spudłował. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Mustapha. Młodzi „Bawarczycy” nie poddali się i idąc za ciosem doprowadzili do wyrównania – najpierw przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Zirkzee, zaś na 9 minut przed końcem wyrównał Jelisic.

Skład: Wagner - Rausch (80’ Herrmann), Richards (35’ Waidner), Stanisic, Lungwitz - Daniliuc, Pudic - Johansson (87’ Timossi Andersson), Zylla, Jelisic (90’ Butler) - Zirkzee

Bramki: 1:0 Burhardt (33’), 2:0 Mustapha (55’), 2:1 Zirkzee (68’), 2:2 Jelisic (81’)

FCB U17

Bayern U17 3:0 (3:0) SpVgg Unterhaching U17

Podopieczni Miroslava Klose nie zwalniają tempa! W ubiegłą sobotę zawodnicy Bayernu do lat siedemnastu bez najmniejszych problemów pokonali na własnym podwórku ekipę SpVgg Unterhaching U17. Bramki dla „Gwiazdy Południa” zdobywali kolejno Mosandl, Rhein oraz Guenther.

Sytuacja w tabeli ligowej wygląda bardzo dobrze dla młodych monachijczyków, albowiem mowa o pierwszym miejscu i przewadze 3 oczek nad wiceliderami z Hoffenheim. Bilans FCB U17 po piętnastu kolejkach to 13 zwycięstw oraz dwie porażki. Do tej pory tylko drużyna FSV Mainz U17 oraz Eintracht Frankfurt U17 znalazły receptę na „Bawarczyków”.

− Oczywiście bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze i świetnie operowaliśmy piłką. Po przerwie odpuściliśmy i nie poruszaliśmy się już tak dobrze. Musimy nad tym popracować – powiedział po meczu Klose.

Monachijczycy zaczęli z wysokiego C i błyskawicznie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Chwilę po rozpoczęciu mogło być 1:0 po woleju kapitana Tillmana. Na pierwszego gola nie przyszło nam czekać długo, albowiem w ósmej minucie golkipera gości pokonał Mosandl. Bayern utrzymał tempo i w końcowej fazie strzelił jeszcze dwie bramki za sprawą Rheina oraz Guenthera. Po zmianie stron „Bawarczycy” wciąż grali z pewnością i od czasu do czasu stwarzali zagrożenie, grając zarazem bardzo dobrze w defensywie. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i FCB gładko zwyciężyło 3:0.

Skład: Knauf - Brueckner, Reinelt, Hofmann, Herold - Fust (73’ Evangelou), Denk (61’ Porta) - Mosandl (77’ Skodic), Rhein, Guenther (71’ Halbich) – Tillman

Bramki: 1:0 Mosandl (8’), 2:0 Rhein (34’), 3:0 Guenther (40’)