Trening bez Makaay’a i Fürstnera

Bez snajpera Roy’a Makaay’a odbył się na Säbener Strasse pierwszy trening w tym tygodniu. Podczas gdy, we wtorkowe popołudnie koledzy z Monachium zalewali się potem, Makaay pracował, już od poniedziałku, jako „trener” w szkółce piłkarskiej Adelholzener FC Bayern.

Podczas dwugodzinnego treningu pokazowego, Makaay zaprezentował obecnym dzieciom i młodzieży wiele sztuczek, które musi mieć opanowane profesjonalny zawodnik. W środę 31 latek powróci znów do treningów z drużyną.

Dwa tygodnie przerwy dla Fürstnera

Także młody pomocnik Bayernu Stephan Fürstner nie trenował we wtorek. Powodem były zerwane więzadła w udzie. Kontuzji Fürstner nabawił się podczas niedzielnego meczu amatorów Bayernu z drużyną Elversberg’u (4:4). 18 latek będzie musiał pauzować przez 14 dni.

Deisler przed powrotem

Po pięciomiesięcznej kontuzji Sebastian Deisler wydaje się być, krótko przed powrotem.
- Zakładam, ze zacznie trenować z drużyną za około 14 dni. Przebieg treningu jest optymalny, nie było komplikacji z jego kontuzją – mówił we wtorek trener Felix Magath. Sam Deisler zapowiedział swój powrót na połowę września.

Spartak zwycięża w końcówce

Pierwszy przeciwnik Bayernu w Lidze Mistrzów – Spartak Moskwa, nadal pozostaje na drugiej pozycji ligi rosyjskiej. Późna bramka Bojanicev’a dała piłkarzom z Moskwy zwycięstwo, w meczu z czwartym w tabeli Spartak’iem Nalchik. Spartak ma więc 34 punkty z 18 meczy i zajmuje drugie miejsce za lokalnym rywalem CSKA. 9 września, czyli trzy dni, przed spotkaniem z Bayern’em dojdzie do meczu na szczycie czyli derby Moskwy.

Udany start dla Sportingu

Także drugi przeciwnik w Lidze Mistrzów Bayernu odniósł zwycięstwo. Sporting Lizbona wygrała na inauguracje sezonu 3:2 przeciwko Boavista Porto, chodź w połowie było jeszcze 0:1 dla Boavisty.

Magath na spotkaniu z europejskimi kolegami

Trenerzy najlepszych europejskich klubów wykorzystali przerwę spowodowaną meczami międzypaństwowymi aby spotkać się w Genewie. Na specjalne zaproszenie UEFA Magath będzie dyskutował miedzy innymi z trenerem Realu Madryt: Fabio Capello i Arsenalu: Arsene Wenger’em. Przedmiotem rozmów ma być przyszła struktura Ligi Mistrzów oraz rola trenera w przyszłości piłki nożnej. W debacie weźmie udział także trener mistrzów świata Marcello Lippi.

Źródło: fcbayern.de