Te uderzenie zabolało Klinsiego

Po rozczarowującym 2:2 podczas inauguracyjnego meczu z HSV, remis 1:1 z BVB był dla 10 osobowego FCB prawdziwym sukcesem. Klinsmann – fajnie się oglądało, na co stać było chłopaków podczas drugiej połowy. Jednak dwie sprawy przysporzyły Klinsiemu ból głowy: jest problem z kapitanem i napastnikami!

Przed rozpoczęciem sezonu trener zdecydował, że Mark van Bommel zostanie nowym kapitanem, rozczarowując przy okazji Philippa Lahma, który starał się o to stanowisko. Często niepohamowany Holender, jak sam zapowiedział, miał stać się wzorem. Niestety, już zdążył rozczarować Klinsiego!

Na początku „skosił” Kehla atakiem z wyprostowanymi nogami, a 3 minuty później uderzył ręką w głowę Hajnala – skutek: trzeci już raz został wyrzucony z boiska Bundesligi! Czy taki ma być kapitan Bayernu?

Sytuacja ta uderzyła w samego trenera, który po całej sytuacji unikał pytań – nie chcę nawet oglądać powtórek. Stało się i tyle. Prezydent Franz Beckenbauer Van Bommel już otrzymał żółtą kartkę, powinien uważać. On jest w każdym meczu zagrożony, on ma nieopanowany charakter.

Van Bommel – pierwsza żółta kartka była uzasadniona, jednak przy drugiej sytuacji nie działałem umyślnie, gdyby tak było dostał bym z miejsca czerwona kartkę.

W „10tkę” Bayern grał lepiej, zaczął dominować. Wprowadzony później Borowski ukoronował swa wspaniałą grę bramka na 1:1. Był bardziej niebezpieczny niż Klose oraz Toni. Zagadka jest ogólnie, czemu Klinsi stawia na Miro. Podolski wszedł dopiero w 77 minucie, grając w swoim 100 meczu w Bl. napastnik był wściekły. Już osiem minut po zakończeniu spotkania wyszedł zmieszany z szatni, trzasnął drzwiami i wsiadł samotnie do autobusu…

Dla Jürgena Kloppa remis 1:1 był odczuwany jako porażka. Młoda obrona (średnia wieku 21,2) z debiutantem w pierwszym składzie – Marcelem Schmelzerem(20) zagrała świetnie.

Jednak po przepięknym 1:0 i grze w przewadze Borussia zaczęła grac zbyt pasywnie. Klopp przyznał – drużyna nie uwierzyła w siebie, zabrakło agresywności w grze do przodu.

Najciekawsze momenty meczu:

8 minuta - 1:0 Błaszczykowski
Polak zgubił w polu karnym Lahma, zagrał do Valdeza, dobijając jego strzał wewnętrzna częścią prawej stopu.

11 minut
Ottl uderza z 20 metrów, piłka obniża się niebezpiecznie w kierunku bramki, po tym, jak dotknęła Hajnala. Zigler ściągnął ją jednak w ostatniej chwili końcówkami palców.

20 minuta
Van Bommel otrzymuje żółtą kartkę.

23 minuta
Druga żółta, a w efekcie czerwona kartka van Bommela. Trener Klinsmann wścieka się

Image Hosted by ImageShack.us

45 minuta
Podanie Zidan, strzał Valdeza z 16 metrów, a Lucio odbija piłkę poza boisko

55 minuta
Podanie z lewej Lahma, van Buyten nie trafia głowa z 5 metrów.

60 minuta
Rożnego dla BVB bije Hajnal, Klinge uderza z 4 metrów, Schweini wybija z piłkę z linii

72 minuta
Subotic trzyma i popycha Toniego, sędzia nie dyktuje jednak rzutu karnego

74 minuta - 1:1 Borowski
Rożny dla FCB, bije Scweinsteiger, a z lewej nogi do siatki uderza Borowski.

Źródło: BILD.de