Szoboszlai: Nie poddaliśmy się i walczyliśmy dalej

W ubiegłą sobotę swoje spotkanie w ramach trzydziestej trzeciej kolejki niemieckiej Bundesligi rozegrali zawodnicy pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Niestety, ale klub ze stolicy Bawarii nie będzie dobrze wspominać ostatniego pojedynku ligowego. W końcu podopieczni Thomasa Tuchela przegrali 1:3, choć po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 1:0 na korzyść FCB...

Co do pomeczowych wywiadów, w rozmowie dla klubowych mediów, swoje zdanie wyraził między innymi Dominik Szoboszlai, który zaznaczył, że mimo słabej gry RB Lipsk w pierwszych 45 minutach, zespół nie poddał się i walczył do samego końca.

Bayern był lepszy w pierwszych 20 minutach. Ale po 0:1 nie poddaliśmy się i walczyliśmy dalej. Po połowie wyszliśmy tak, jak chcieliśmy. Pokazaliśmy, że możemy pokonać Bayern - nawet tutaj, po raz pierwszy na Allianz Arenie – powiedział Szoboszlai.

– Nie jest łatwo tutaj wygrać. Jestem teraz bardzo zmęczony, dużo biegałem. Ale było warto: w końcu awansowaliśmy do Ligi Mistrzów – mówił dalej.

– Patrzyliśmy tylko na siebie, a nie na walkę o mistrzostwo między Bayernem a Dortmundem – podsumował Dominik Szoboszlai.

Mistrzowie Niemiec na przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli jeszcze kilka dni. Przypominamy, że w najbliższą sobotę podopieczni Thomasa Tuchela zagrają na wyjeździe z drużyną 1. FC Koeln. Początek starcia na RheinEnergieStadion dokładnie o 15:30.