DieRoten.pl

Już dziś emocje po raz kolejny sięgną zenitu, albowiem do akcji powracają podopieczni Hansiego Flicka, dla których będzie to 35. oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2020/21. Tym razem monachijczycy powalczą o dobrą zaliczkę w Lidze Mistrzów.

Przypominamy wszystkim raz jeszcze, że dokładnie o 21:00 ekipa Bayernu zmierzy się w pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów z drużyną Lazio. Miejscem boju o 3 punkty będzie tym razem Stadio Olimpico w Rzymie.

Sytuacja kadrowa bawarskiego klubu jest w miarę przejrzysta. Trener Hansi Flick nie będzie mógł dzisiejszego wieczoru skorzystać z usług co najmniej siedmiu zawodników. Mowa oczywiście o Tanguyu Nianzou, który boryka się z urazem uda.

Ponadto listę nieobecnych uzupełniają Alexander Nuebel (kontuzja kostki), Thomas Mueller (koronawirus), Serge Gnabry (kontuzja mięśniowa), Benjamin Pavard (koronawirus), Corentin Tolisso (zerwane ścięgno) oraz Douglas Costa (kontuzja stopy). Poza wspomnianą wyżej siódemką, trener Flick będzie miał do swojej dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Sytuacja kadrowa Bayernu przed meczem:

– Tanguy Nianzou (kontuzja uda)
– Alexander Nuebel (kontuzja kostki)
Corentin Tolisso (zerwane ścięgno)
Douglas Costa (kontuzja stopy)
Benjamin Pavard (koronawirus)
– Serge Gnabry (kontuzja mięśniowa)
– Thomas Mueller (koronawirus)

O wiele mniejsze powody do zmartwień ma trener Lazio, czyli Simeone Inzaghi, który będzie musiał sobie poradzić co najmniej bez czterech zawodników. Wśród nich należy wymienić między innymi numeru jeden w bramce, czyli Strakoshy.

Sytuacja kadrowa Lazio przed meczem:

– Djavan Anderson (nieuprawniony do gry)
– Luiz Felipe (kontuzja kostki)
– Stefan Radu (przepuklina)
– Thomas Strakosha (kontuzja kolana)

 

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama23.02.2021 20:16
Najbardziej bolesna jest strata Mullera.
23.02.2021 19:16
Strata jest duża, ale musimy mimo to dać radę. Wierzę, że przywieziemy wynik dający szansę na awans do ćwierćfinału.
23.02.2021 07:47
Brak 3 podstawowych piłkarzy w tym jednego, który jest przedłużeniem ręki trenera na boisku. Straty bardzo duże i dobrze, że gramy na tym etapie „tylko” z Lazio.