Svensson: Zasługiwaliśmy na zwycięstwo

Przed kilkoma dniami, swoje trzydzieste drugie oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2021/22 w niemieckiej Bundeslidze rozegrali zawodnicy ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Rywalem monachijczyków w ramach 32. kolejki była ekipa FSV Mainz, która rozegrała świetne spotkanie i w pełni zasłużenie pokonała „Bawarczyków” 3:1. Jedynego gola dla gości z Monachium jeszcze w pierwszej połowie zdobył Robert Lewandowski.

Po ostatnim gwizdku, przed kamerami stacji „Sky”, na kilka pytań dziennikarza odpowiedział trener moguncjan – Bo Svensson – dla którego było to drugie zwycięstwo nad Bayernem jako trener (na trzy okazje). Duńczyk nie miał wątpliwości, że jego podopieczni zasługiwali na 3 punkty.

− Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że zagraliśmy w sobotę bardzo, ale to bardzo dobry mecz z Bayernem Monachium – powiedział trener Svensson.

− Zasłużenie objęliśmy prowadzenie 2:0 w tym meczu. Bayern strzelił jedną bramkę, ale to oczywiste, że mając taką jakość, FCB odnajdzie drogę do bramki – mówił dalej.

− W drugiej połowie musieliśmy przejść przez trudny okres. Potem jednak strzeliliśmy gola na 3:1, co najpewniej było kluczowe. W pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo – podsumował Bo Svensson.

Mimo porażki z Mainz, sytuacja na szczycie niemieckiej Bundesligi nie uległa zmianie, albowiem BVB zostało ograne przez VfL Bochum 4:3. Bayern prowadzi z dorobkiem 75 punktów i przewagą dwunastu oczek nad Borussią Dortmund.