Strzelanina w Darmstadt

W towarzyskim meczu rozegranym w Darmstadt Bayern Monachium pokonał miejscowy SV 98 5:11 (4:6). Prawdziwą strzelnicę urządził sobie Jan Schlaudraff, który aż 7 razy pokonał bramkarz rywala. Po jednym trafieniu dorzucili kolejno Lukas Podolski, Breno, Daniel van Buyten oraz Bastian Schweinsteiger. "To dobry wynik jak na mecz towarzyski" powiedział trener Ottmar Hitzfeld.
Szczególnie w pierwszej połowie ponad 19 tys. publiczność miała okazje do wiwatowania. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Schlaudraff, zaś w 22. minucie do remisu doprowadził Rudi Hubner, a chwilę później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Sebastian Glasner (27.), który wykorzystał błąd Willyego Sagnola. Michael Rensing, który zastępował Olivera Kahna, był bezradny. Na 2:2 strzelił autor pierwszej bramki, który po sezonie przenosi się do Hannoveru 96 (29.).

Zespół z Darmstadt odpowiedział natychmiast trafieniem Alvano Kroha (30.) oraz bramką Michaela Anicica (36.), co dało prowadzenie gospodarzom 4:2. Wówczas można było zobaczyć rozgoryczenie na twarzach Hitzfelda ("To mi nie pasowało!") oraz menedżera Uliego Hoenessa.

Wtedy do pracy wzięli się nowi mistrzowie Niemiec i w przeciągu siedmiu minut zdobyli cztery bramki - Schlaudraff (38., 39.), Podolski (39.) oraz Breno (45.). Dodatkowo w 42. minucie w poprzeczkę trafił Andreas Ottl.

Na drugą połowę Bawarczycy wyszli z czterema zmianami. Schweinsteiger, Mark van Bommel, Philipp Lahm oraz Van Buyten zastąpili Jose Sosę, Ze Roberto, Christiana Lella i Martina Demichelisa.

Koncert Schlaudraffa w drugiej połowie trwał nadal - jego kolejne dwa trafienia (53., 66.) rozdzielił gol Van Buytena w 60. minucie i mieliśmy już 9:4 dl FCB. Do dwucyfrowego wyniku dla przyjezdnych doprowadził Schweinsteiger (77.).

Na 11:4 doprowadził niemogący przestać strzelać Schlaudraff. "Rozegrał świetny mecz i strzelił kilka super bramek" pochwalił swojego podopiecznego Hitzfeld. Wynik na 5:11 ustalił Daniel Rasch.

SV Darmstadt 98 - FC Bayern  (4:6) 5:11

FC Bayern:   Rensing (83.Kraft) - Sagnol, Breno, Demichelis (46. Van Buyten) , Lell (46. Lahm) - Sosa (46. Schwein steiger), Ottl, Zé Roberto(46. Van Bommel) , Kroos - Podolski, Schlaudraff

Sędzia:   Tobias Stieler (Obertshausen)

Widzów:   19.800

Bramki:   0:1 Schlaudraff (6.), 1:1 Hübner (22.), 2:1 Glasner (27.), 2:2 Schlaudraff (29.), 3:2 Kröh (30.), 4:2 Anicic (36.), 4:3 Schlaudraff (38.), 4:4 Podolski (39.), 4:5 Schlaudraff (39.), 4:6 Breno (45.), 4:7 Schlaudraff (53.), 4:8 Van Buyten (60.), 4:9 Schlaudraff (66.), 4:10 Schweinsteiger (77.), 4:11 Schlaudraff (79.), 5:11 Rasch (90.)