Steaua Bukareszt przygotowana na Bayern

Steaua Bukareszt wyjazdowym zwycięstwem  w lidze rumuńskiej zgłosiła gotowość do pojedynku z FCB. 23- krotny rumuński mistzr kraju wygrał cztery dni przed pojedynkiem z niemieckim mistrzem w sobotę z FC Farul Constanta z 4:1 (2:0) i  po siedmiu  kolejkach  z 16 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli za  AFC Unirea Urziceni (18 punktów).

Udana próba generalna przed środowym meczem na własnym boisku z FCB (20.45) udała się drużynie trenera Mariusa Lacatusa bez kapitana Mirela Radoi, który cierpi z powodu kontuzji uda i wg rumuńskich mediów wypadnie ze składu także przeciw Bayernowi.

55 minut w przewadze

Rumuński mistrz szybko ustalił wynik meczu dzięki strzałom Antonio Semedo (30. minutaa) i Bogdan Stancu (32.), sytuacja gospodarzy pogorszyła się jeszcze bardziej, gdy obrońca Cosmin Bacila został odesłany do szatni w 35. minucie spotkania.

Z zawodnikiem więcej na boisku Steaua kontrolowała przebieg wydarzeń. Kolejne bramki strzelali zmiennicy Pantelis Kapetanos (89.) i Ianos Szekely (90.).  Bramkę na 1:3 strzelił Dragan Gosici (90.).

Tak grała Steaua

Cernea - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin – Lovin (80. Moreno), Tiago Gomes - Semedo, Stancu, Toja (59. Szekely) - Bernhardt (74. Kapetanos)

Bramki: 0:1 Semedo (30.), 0:2 Stancu (32.), 0:3 Kapetanos (89.), 1:3 Gosici (90.), 1:4 Szekely (90. / rzut karny)