Schweini asystuje, Poldi strzela

Reprezentacja Niemiec od remisu rozpoczęła swoją podróż po Azji. Mecz z Chinami rozegrany na Shanghai Stadium zakończył się wynikiem 1:1. Reprezentanci Chin sprawili trochę problemów zawodnikom z Niemiec, którym zabrakło zaangażowania, by wyjść z placu gry jako zwycięzcy. Podczas, gdy mecz z pustym kontem zakończył nowy nabytek Bayernu - Gomez, do bramki trafił Podolski. Jako kapitan do gry przystąpił Philipp Lahm, który na tym stanowisku zastąpił Michaela Ballacka (nieobecny z powodu gry w FA-Cup). Na placu gry pojawiło się dwóch debiutantów - Gentner (Wolfsburg) i Cacau (Stuttgart).

Już w piątej minucie Enke musiał wyjąć piłkę z bramki po strzale Hao Junmin. Ale trzy minuty później "Bawarczycy" odpowiedzieli. Asystą popisał się Bastian Schweinsteiger, a formalności dopełnił Lukas Podolski (od 01.07 zawodnik 1.FC Koeln). Swoją szansę miał też Mario Gomez, który trafił do siatki rywala, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Następne spotkanie kadra Niemiec rozegra we wtorek o 20.00 w Dubaju, a ich rywalem będą Zjednoczone Emiraty Arabskie. pozycję spaloną.