Samokrytyczny Bayern

W DFB-Pokal nie ma już Werderu Brema, Hamburgera SV, Schalke, Borussi Dortmund czy Bayeru Leverkusen. Bayern Monachium jest już w 1/8, ale zwycięstwo nad 1. FC Kaiserslautern (1:0) zostało odniesione w nienajlepszym stylu. Nic dziwnego, że trener Felix Magath nie jest zadowolony.

- Inne drużyny z góry tabeli Bundesligi odpadły - my gramy dalej. To się liczy - robił dobrą minę do złej gry Lukas Podolski po środowym spotkaniu.

Magath rozumie gwizdy kibiców

Także Magath w pewnym stopniu docenia awans do następnej rundy przy wpadkach najgroźniejszych rywali: - W przeciwieństwie do innych faworytów jesteśmy dalej w grze. Jednak gwizdy kibiców na Allianz-Arena nie sprawiają, że jest zadowolony: - Nie daliśmy raczej powodów do radości naszym kibicom. Nie zagraliśmy wystarczająco dobrze.

Szkoleniowiec ma pretensje do swoich piłkarzy zwłaszcza, jeśli chodzi o pierwszą połowę: - Przed przerwą graliśmy zdecydowanie za wolno, było za mało ruchu na boisku.

Ottl chce więcej zaangażowania z przodu

W drugiej połowie Bayern miał Kaiserslautern kilkakrotnie "na widelcu", kiedy mógł wykończyć kontrataki bramkami. Niestety zostały one nieprawidłowo przeprowadzone. - Po prostu źle rozgrywaliśmy piłkę przy kontrataku. Jako drużyna z najwyższej półki musimy zamieniać takie okazje na gole - podkreślał Magath.

Trener nie wie, dlaczego jego drużyna zagrała tak statycznie przeciwko "Czerwonym Diabłom". Mark van Bommel powiedział: - Gdybyśmy znali przyczynę to pewnie zagralibyśmy lepiej. Zdobywca jedynej bramki w meczu, Andreas Ottl mówi: - Nie jesteśmy w najlepszej formie. Potrzebujemy więcej ruchu w naszej grze. Często brakuje tego ostatniego podania. Nad tym musimy pracować.

W sobotę na Allianz-Arena zagra niepokonany w tym sezonie jeszcze Eintracht Frankfurt. Van Bommel wie, że Bayern będzie musiał zagrać lepiej niż z Kaiserslautern, jeśli chce wywalczyć trzy punkty: - Jeśli mamy w sobotę zagrać tak samo jak w środę to lepiej zostańmy w domu. Magath ma identyczne zdanie na ten temat: - Będziemy musieli zebrać się w sobie, jeśli mamy zamiar wygrać.