DieRoten.pl
Reklama

Salihamidzic: Jesteśmy dumni z Roberta

fot.
Reklama

Dokładnie tydzień temu miała miejsce gala The Best FIFA Football Awards, podczas której wręczonych zostało wiele nagród w różnych kategoriach.

Jak już dobrze wiemy, tytuł Piłkarza Roku FIFA przypadł Robertowi Lewandowskiemu, który jak mało kto zasłużył na to trofeum z racji na swoje wybitne osiągnięcia i liczby w 2021 roku (mowa między innymi o 69 bramkach i 11 asystach dla klubu i kadry).

Jakiś czas temu polskiemu napastnikowi drugiego zwycięstwa w plebiscycie pogratulował dyrektor sportowy „Bawarczyków”, czyli Hasan Salihamidzic, który nie szczędził pochwał pod adresem 33-latka oraz odniósł się do Manuela Neuera, który zajął trzecie miejsce w głosowaniu na Bramkarza Roku.

− Robert zasłużył na ten tytuł. Szkoda, że Manuel też nie wygrał. Wszyscy życzylibyśmy sobie tego dla niego, dla mnie był najlepszy, ale oczywiście gratulacje należą się również Edouardowi Mendy'emu – powiedział Salihamidzic.

− Wszyscy w Bayernie wiedzą, że Robert i Manuel odegrali znaczącą rolę w sukcesach naszego klubu. Robert od lat regularnie występuje na światowym poziomie, konsekwentnie koncentruje swoje życie na karierze – mówił dalej.

− Na każdym treningu wykazuje się dyscypliną, wolą i jakością, dlatego zawsze jest przygotowany. Fakt, że obronił tytuł Piłkarza Roku, podkreśla jego wybitny status, który będzie go nadal motywował w tym sezonie. Robert uwielbia ustanawiać rekordy. Jesteśmy dumni, że dodaje on tak wyjątkowe rozdziały do historii FCB – podsumował Hasan Salihamidzic.

W bieżącym sezonie 2021/22, napastnik rekordowego mistrza Niemiec może pochwalić się 34 bramkami oraz 3 asystami w 28 spotkaniach.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...