DieRoten.pl
Reklama

Rummenigge: To zaszczyt znaleźć się w Hall of Fame

fot.
Reklama

Kilka dni temu odbyła się uroczystość włączenia do Hall of Fame niemieckiej piłki kolejnych legendarnych postaci z Niemiec.

Tym razem wyróżnione zostały dwie legendarne postacie Bayernu, które w dużym stopniu wpłynęły na liczne sukcesy FCB w przeszłości – mowa o takich personach jak Karl-Heinz Rummenigge oraz Philipp Lahm.

Były prezes bawarskiego klubu, który wciąż jest związany ze światem piłki (jest członkiem zarządu UEFA), w krótkim oświadczeniu podziękował za wyróżnienie i podkreślił, że to dla niego wielki zaszczyt mogąc znaleźć się w tak zacnym gronie Hall of Fame niemieckiego futbolu.

− Po tym, jak w maju zostałem włączony do włoskiego Hall of Fame, teraz jeszcze bardziej cieszę się, że ten zaszczyt spotkał mnie również w mojej ojczyźnie. Miło jest po raz kolejny zostać nazwanym „najmłodszym induktorem” – powiedział Rummenigge.

− Chciałbym podziękować jury i pogratulować Philippowi Lahmowi i Berndowi Schusterowi, z którymi mogłem świętować zwycięstwo na EURO w 1980 roku. Czytanie nazwisk członków przywołuje wiele wspomnień. Franz Beckenbauer, jeden z moich pierwszych mentorów, z którym spędziłem wspólnie dziesiątki lat w Bayernie, a także Gerd Mueller, od którego mogłem się tak wiele nauczyć, czy Paul Breitner, mój wspaniały partner w czasach „Breitnigge” – mówił dalej.

− Wszyscy oni towarzyszyli, kształtowali lub promowali moją karierę i jest to dla mnie wielkie uznanie, że mogę teraz należeć do tego wybranego grona – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Tym samym na liście Hall of Fame niemieckiego futbolu możemy teraz wyróżnić takie legendy jak Oliver Kahn, Franz Beckenbauer, Gerd Mueller, Sepp Maier, Paul Breitner, Lothar Matthaeus, Andreas Brehme, Juergen Klinsmann, Michael Ballack, Karl-Heinz Rummenigge i Philipp Lahm.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...