DieRoten.pl

Rummenigge: Po zwolnieniu Kovaca zaufaliśmy Flickowi - nie mogło być lepiej!

22.12.2020, 11:58:26

Nie tak dawno temu Karl-Heinz Rummenigge gościł w jednym z najpopularniejszych programów piłkarskich w niemieckiej telewizji − Doppelpassie − który nadawany jest przez stację „Sport1”.

W trakcie trwania programu padło wiele różnych pytań o sprawy związane z Bayernem. Na samym początku chcemy jednak zaznaczyć, że rozmowa trwała bardzo długo, dlatego też stopniowo będziemy prezentować poszczególne wypowiedzi.

Karl-Heinz Rummenigge odniósł się między innymi do przełożonego meczu w DFB Pokal (monachijczycy zagrają z Kilonią dopiero 13 stycznia). Ponadto „Kalle” odniósł się do kwestii zwolnienia Kovaca, pracy Flicka i wyboru Juergena Kloppa na Trenera Roku. Nie zabrakło też pytań o dystrybucję środków z tytułu praw TV.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezes rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do krótkiej lektury.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…przełożonego meczu Pucharu Niemiec:

„…Rozumiem, że Lipsk też wolałby nie grać teraz. Terminy 22 i 23 grudnia są katastrofalne. Piłkarze z innych krajów, być może nawet nie zdążą na czas wrócić do swoich domów. Nasi piłkarze nie mieliby żadnych szans na odpoczynek, więc nasza prośba szczęśliwie została spełniona.”

…zwolnienia Kovaca i pracy Flicka:

„…Po meczu z Frankfurtem zadecydowaliśmy, że nie możemy tego kontynuować. Wszyscy uznali, że zaufamy Hansiemu. Nie mogło być lepiej! Zasługiwał na tytuł Trenera Roku. Juergen Klopp słusznie powiedział, że był zaskoczony. Hansi wygrał pięć tytułów i był zawiedziony.”

…Bundesligi:

„…Od dłuższego czasu rywalizacja nie była tak zacięta, to czyni Bundesligę ekscytującą. Dla fanów Bayernu nie jest to nic nowego, kiedy wygrywamy ligę po raz ósmy z rzędu, ale trzeba przyznać, że ciężko na to wszystko pracujemy.”

…Super Ligi:

„…Zasadniczo nie jesteśmy zainteresowani powstaniem Superligi. Reforma Ligi Mistrzów w 2024 roku będzie ważnym krokiem. Faza grupowa osobiście jest dla mnie zbyt nudna po czwartej kolejce. Plan musi być taki, aby scena grupowa ponownie stała się pewnego rodzaju sceną ligową. To, co do tej pory słyszałem, podoba mi się. Zawsze czuliśmy się jak dziecko Bundesligi.”

…konkurencyjności:

„…Union poczynił zrównoważony i pozytywny rozwój. Dobrym przykładem jest również Eintracht Frankfurt. Jeśli zabierzesz 30 milionów z Dortmundu lub Bayernu, mniejsze kluby nie będą już bardziej konkurencyjne. Każdy, kto tak uważa, jest niezrównany w naiwności.”

…krytyki Rettiga odnośnie dystrybucji środków z tytułu praw TV:

„…Pan Rettig nie jest wart komentarza. Sami również nie jesteśmy zadowoleni z dystrybucji. Wielkim klubom skradziono pieniądze, występy też muszą być warte zachodu. Bundesliga musi mieć ukryty interes w naszym sukcesie międzynarodowym. Jeśli jesteśmy jednością międzynarodową i chcemy odgrywać jakąś rolę i generować przychody, potrzebujemy dobrych klubów. Dystrybucja pieniędzy opiera się na solidarności.”

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)22.12.2020 22:18
A pomyśleć że długo się wahali:)
22.12.2020 17:33
Najlepszy możliwy ruch. Fajnie, że tak się ułożyło.
22.12.2020 15:20
@GuteSpiele - absolutnie. Mamy w tej chwili 5 topowych lig, a wyłączając francuską, 4, i każda ma przynajmniej dwa zespoły na poziomie pozwalającym rywalizować z najlepszymi. To byłby błąd aby nie dawać ani Realu ani Barcy w jednym sezonie (teoretycznie). Ja byłbym zwolennikiem tego, aby mistrzowie 5 najlepszych lig mieli pewne miejsce, natomiast wice, walczyliby w eliminacjach, wraz z mistrzami lig które są sklasyfikowane nizej.
Bo jeżeli każda liga miałaby tylko jednego przedstawiciela, znów trafiłby się rodzynek w postaci mistrza Białorusi czy mistrza Węgier. tak ryzyko byłoby zminimalizowane i o wiele większa sznasa że rywalizowaliby najlepsi z najlepszych.
22.12.2020 15:19
UEFA myśli o $$$$ i nie ma mowy o zmniejszaniu liczby zespołów grających w CL. Więcej drużyn, więcej spotkań, więcej transmisji, więcej kasy.
22.12.2020 15:09
@Arkady142 Myślę, że powinno być zgodnie z nazwą i udział w CL powinni brać udział tylko mistrzowie krajów z Europy, a nie 2, 3, 4 miejsca, a niektóre ligi żadnego, tylko eliminację.
To by zwiększyło rozpoznawalność pewnych zespołów o których dziś myślimy, że dostał się na farcie w eliminacjach i nie zdobędzie punktu w grupie.
22.12.2020 15:03
Zasadniczo ws. fazy grupowej Kalle poniekąd ma rację, lecz myślę że nie do końca. Winą za obecny stan jest to, że jest po prostu zbyt wiele zespołów, Jeżeli mamy 10 zespołów topowych, i dajmy na to 14 zespołów aspirujących do tego miana, lecz ciągle im czegoś brakuje, tak reszta to typowe zapychacze. Następnie rodzą się grupy typu 2+2 czyli dwóch pewniaków i dwa podmioty, toczące walkę o 3 miejsce aby zagrać w tym "pucharze pocieszenia".

Mi by najbardziej pasowało "Zelitaryzowanie" Ligi Mistrzów. Najlepiej redukcja zespołów o połowę. Nie obchodzi mnie czy mistrz Polski awansuje czy nie. Rozgrywki powinny być elitarne, najlepsi z najlepszych. A i Liga Europy by zyskała bo byłoby więcej klubów z pierwszych stron gazet. Np. jeżeli w Lidze Mistrzów byłby Liverpool i Man City, tak w LE Chelsea, United, Tottenham czy Leicester i to już sprawia że ten drugi puchar również będzie miał dość przyzwoitą oglądalność. Na plus jeszcze dodać 3 puchar aby do LE nie napchać "szrotu" i myślę że to byłby bardzo dobre rozwiązanie.