Rummenigge: musimy walczyć, gryźć, drapać

Karl-Heinz Rummenigge, szef zarządu Bayernu Monachium, wygłosił wczoraj o 0:17 podczas bankietu w madryckim hotelu „The Western Palace” mowę, a jego najważniejszym apelem do drużyny po przegranym 2:3 meczu z Realu w 1/8 LM było – musimy z ostatnich 30 minut meczu zebrać siły, walczyć, gryźć, drapać i zaczerpnąć pewności siebie i spokoju na następne tygodnie. Manager Uli Hoeness nie chciał jednak widzieć dobrej, w wykonaniu Bayernu, drugiej połowy jako wyjście z kryzysu. Czy będzie to punktem zwrotnym, okaże się w sobotę oraz w meczy rewanżowym – mówił Hoeness. Rummenigge podkreślił w swojej przemowie – Potrzebujemy nastroju przełomowego. Tym ważniejsze jest, abyśmy w sobotę w Wolfsburgu postawili kolejny krok.

Holender Mark van Bommel ostrzega przed skupianiem się tylko i wyłącznie nad meczem rewanżowym – Musimy sobie zakodować w głowach, że najpierw damy czadu w lidze. Wolfsburg to całkiem inny świat.

Trener Ottmar Hitzfeld jest jeszcze bardzo daleki od zadowolenia ze swojej formacji defensywnej. Zapowiedział on - musimy starać się pracować nad gra w obronie, tutaj nie popuszczę.

Bramkarz Oliver Kahn pochwalił jednak obronę nowego trenera – wiara w nas samych jest bardzo ważna. Musimy być nastawieni pozytywnie, to przekazywał nam Hitzfeld bardzo dobrze. Lucio pokazał we wtorek grę na poziomie światowym.

Te słowa potwierdził również trener – to dobrze że Lucio powraca do swojej najlepszej formy, to jest bardzo ważne. Brazylijski reprezentant kraju, strzelca bramki na 1:1 powiedział – to nie było odpowiedzią na krytykę. Prasa może pisać co tylko chce. Ja sam chcę tylko grać dobrze dla FC Bayernu.

Na mecz rewanżowy, kapitan Bayernu, Oliver Kahn, wymaga – Teraz musimy w Allianz-Arenie pokazać, jaką ona może być siłą. Mecz ten jest od miesięcy wysprzedany. Kibice będą wrzeć. Real na wyjeździe jest co prawda trochę silniejszy, ale w tym meczu będziemy w domu. Nasze szanse stoją wysoko.

Artykuł napisali Aline Häger i Christian Falk, przetłumaczył Michał Jeziorny.

Źródło: sportBild.de