DieRoten.pl

Rummenigge: Jeśli będzie trzeba, to Sane dostanie kopa w tyłek

25.12.2020, 12:30:36
FotoOlimpik

Nie tak dawno temu gościem w programie „Doppelpass” był prezes klubu ze stolicy Bawarii, czyli Karl-Heinz Rummenigge, który poruszył wiele tematów związanych z Bayernem i nie tylko.

Przez dłuższy czas jednym z głównych tematów rozmowy był Leroy Sane, który mimo wszystko nie zachwyca swoją formą w ostatnich tygodniach. Rummenigge bronił jednak swoje zawodnika podkreślając zarazem, że potrzebuje on czasu, aby odnaleźć się w nowym klubie i przypasować się charakterem.

Ponadto Karl-Heinz odniósł się jeszcze do dalszej przyszłości Davida Alaby. Jeśli natomiast mowa o Jeromie Boatengu, to klub będzie rozmawiał z nim o nowej umowie w drugiej połowie bieżącego sezonu 2020/21.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezes FCB, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...Schalke:

„...Schalke z pewnością jest jednym z najbardziej dotkniętych klubów, co wynika z faktu braku kibiców na stadionach. Można dostrzec, że piłkarzom brakuje pewności siebie, wiele rzeczy nie funkcjonuje tak, jak należy.”

...krytyki Scholla odnośnie gry Sane:

„...Jeden artysta zabrał głos w sprawie drugiego. Jestem w pełni przekonany, że Sane w dalszym ciągu odniesie sukces w Bayernie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to otrzyma od nas kopa w tyłek.”

...Sane:

„...Z punktu widzenia publiki to również problem. Zbyt szybko robimy z piłkarzy wielkich zawodników. Ostatnio słyszałem kilka razy o Wirtzu jako graczu klasy światowej. Musimy kształtować tych ludzi, także poza boiskiem. Jesteśmy gotowi pomóc Leroyowi, ale on sam również musi zmusić się do gry na poziomie, na którym chce się znaleźć. Jego umiejętności są niekwestionowane.”

...rozwoju Sane:

„...Sane musi poczynić teraz kolejny krok. Musi przypasować się charakterem do Bayernu. Wybaczymy wszystko, dopóki na boisku ktoś pokazuje, że robi wszystko i daje z siebie 100%, aby odnieść zwycięstwo. Nie sądzę, że Hansi chciał ostatnio dać Leroyowi jakąś nauczkę.”

...zmiany Sane w meczu z Leverkusen:

„...Leroy nie był zadowolony, to zrozumiałe. Rozmawiałem z Hansim i powiedział mi: 'Mam zadanie, aby dla zwycięstwa robić wszystko, co niezbędne. Chciałem wygrać mecz, więc wpuściłem na boisko Musialę.' Bóg obdarzył Sane niesamowitymi talentami. Nie opanował go jeszcze gen FCB. Przykładowo Thomas Mueller nie jest tak obdarzony talentem, ale ma charakter pasujący do Bayernu.”

...Kimmicha:

„...Bardzo nam brakowało Kimmicha w ostatnich tygodniach, on również tęsknił za nami. Kiedy Joshua pojawił się na boisku, wszystko się poprawiło.”

...Boatenga:

„...Usiądziemy z nim do rozmów w drugiej połowie sezonu. Rozgrywa przyzwoicie dobry sezon.”

...Alaby:

„...Naszym celem zawsze było przedłużanie umowy z nim. Potem ustaliliśmy ostateczny termin. Ale ta oferta nie została przyjęta, wtedy nasz prezydent Hainer oświadczył, że to nie wchodzi w grę. David musiałby się do nas zgłosić, jeśli chciałby odbyć kolejną rozmowę. Myślę, że złożona mu przez Bayern oferta była niezwykle zaszczytna. Od 1 stycznia ma już możliwość podpisania nowego kontraktu z nowym klubem. Zrobiliśmy wiele kroków w kierunku jego doradcy i ojca. Bayern włożył w to wszystko, co było możliwe.”

...gry w obronie FCB w meczu z Bayerem:

„...Nie było tam żadnego problemu. Boateng gra dobry sezon, Alaba również spisuje się bardzo dobrze. Suele wrócił do gry i zagrał wczoraj topowe zawody, grając i wyłączając z gry jednego z najlepszych skrzydłowych Bundesligi - Diaby'ego.”

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama25.12.2020 22:24
Poprawcie tego Sana w tytule bo aż wstyd. Ale mądrze gada Karl, o to chodzi właśnie. Możliwe, że Leroy nigdy w dupę nie dostał :) :)
25.12.2020 21:57
Schalke nawet jak się uratuje to będą się tylko obijać o końcówkę tabeli. Musi tam być dobry pieprznik, że tyle czasu nikt tego nie daje rady ułożyć. Na papierze ten skład powinien lekką ręką się utrzymać to nie są jakieś no-name powyciągane z Regionalligi.... Farhmann, Ibisević, Uth, Schopf, Nastasic... no ludzie litości. Problem siedzi pewnie dużo głębiej.

Co do Sane i kopa w 4 litery to niewykluczone, że będzie potrzebny. On musi się wkręcić w rywalizację, musi mu to zacząć sprawiać przyjemność. Trzeba w facecie obudzić kawał sportowej złości, tylko w ten sposób będzie w stanie się przełamywać i dalej progresować. Bez tego nigdzie kariery nie zrobi, a to byłaby niepowetowana strata.
25.12.2020 19:33
Nie wiem czy Sané pokaże co potrafi. A co do Schalke to jak awansują na 17 miejsce to będzie cud
25.12.2020 17:27
To,że klub planuje w drugiej połowie usiąść do rozmów z Boa nie znaczy,że tak będzie...bo zaraz może on podpisać kontrakt z kimś innym.
Ciekawe jak ten kop w tyłek dla Sane by wyglądał:-)
25.12.2020 16:16
Schalke jak spadnie to może długo z powrotem nie wejść do Bundesligi. Gazprom pewnie przestanie ich sponsorować. Oni już mieli problemy finansowe przed pandemią, ale jakoś te miejsca w top 6 zajmowali do tego dochodziły komplety publiczności i utrzymywali stabilność finansową. Jestem ciekaw ile na pensje wydają w Schalke a ile w takim Werderze, który też zalicza zjazd. Obstawiam, że jednak 2x więcej płaci S 04.
250 mln euro długu to nie przelewki.
25.12.2020 14:09
Schalke to chyba już nic w tym sezonie nie uratuje, efekt długoletnich zaniedbań.
25.12.2020 14:03
Nie rozumiem? Słaba postawa Schalke to wynik braku kibiców? przecież wszystkie zespoły są w takiej samej sytuacji ale jakoś sobie radzą!! Teraz najlepiej zwalać wszystko na korona!!
25.12.2020 12:32
Ten to jest aparat ;)