Rensing: pozostanie pierwszym bramkarzem?

Długo czekał na swoją szansę. Z początkiem tego sezonu Michael Rensing stał się nowym Numerem 1 w bramce Bayernu, następcą Kahna. A Uli Hoeness oznajmił: „Stawiamy na niego.” Ale już teraz Rensing został pokonany trzynaście razy.

Gdy Rensing zastępował w bramce Kahna był to dobry omen dla Bayernu. Z młodym bramkarzem na boisku Bayern nie przegrał ani jednego spotkania. Jego wart podkreślenia bilans w 27 meczach to: 18 zwycięstw, 9 remisów i żadnej porażki!

Dlatego Rensing jest najskuteczniejszym debiutantem BL wszechczasów.

W tym sezonie bilans ten dramatycznie się zmienił. Po siedmiu kolejkach Bayern ma już dwie porażki na koncie. Jeszcze gorzej dla Rensinga: 13 straconych bramek. Dla porównania: w tym samym momencie poprzedniego sezonu Olli Kahn wyciągał piłkę z siatki trzy razy. A Bayern był niepokonany….

Fatalne dla Rensinga i całej drużyny. Prawie połowa strzałow na jego bramkę wpada do siatki. W ostatnich dwóch spotkaniach na własnym boisku z Werderem i VfL Bochum bramkarz został pokonany osiem razy.

Na początku sezonu zawodnik był pewny siebie: „Nie patrzę na innych bramkarzy, wierzę we własne osiągnięcia.” Po ostatnich wynikach jednak zamilkł. Nie komentujmy jego osiągnięć.

Mnożą się krytycy młodego bramkarza. Bramkę na 3:3 w meczu z Bochum komentował Udo Lattek: „Powinien to złapać. Przecież piłka przez cztery godziny była w powietrzu.” Dla jasności: błąd bramkarza.

Również Franz Beckenbauer napomina Rensinga: „Mam nadzieję, że w przyszłości będzie promieniował takim spokojem jak Oliver Kahn. Takie zachowanie powinien sobie wziąć za wzór.”

Trener – legenda Winfried Schäfer: „Teraz widać, jak dobry był Kahn, kiedy już go tu nie ma.”

Najbardziej niepewny jest Rensing na przedpolu. Do tego ma braki w kierowaniu obroną. „Kahn miał o połowę mniej strzałów na bramkę” – dodaje Schäfer.

Kilka tygodni temu Rensing powiedział: „Era Kahna się zakończyła, moja właśnie się zaczyna.” Wówczas zawodnik nie miał jeszcze na koncie porażki….

Źródło: sportbild.de