Remis na koniec przygody z Ligą Mistrzów w sezonie 2008-2009

Podstawowy cel na ten mecz Juergena Klinsmanna nie został wypełniony. FC Bayern pomimo tego, że prowadził od 47. minuty z FC Barcelona 1:0 po pięknej bramce Francka Riberyego, zremisował z Hiszpanami 1:1. Gola na wagę remisu zdobył w 73. minucie Seydou Keita. Tym samym Bawarczycy pożegnali się z Ligą Mistrzów, odpadając z rywalizacji w ćwierćfinale.
Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy. Już w 4. minucie mogło być, a nawet powinno, 1:0 dla FC Bayern. z prawego skrzydła świetną piłkę w pole karne posłał Jose Ernesto Sosa. Tam najwyżej do futbolówki wyskoczył Luca Toni, jednak włoski snajper nie oddać strzału, choć miał ku temu wspaniałą okazję.

Chwilę później Włoch umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia odgwizdał - słusznie - pozycję spaloną. Dobrą okazję miał także Ribery, który zakręcił dwoma obrońcami FC Barcelona, jednak piłka po strzale lewą nogą poszybowała nad poprzeczką Victora Valdesa.

Przyjezdni także mieli swoje okazje. Samuela Etoo w ostatniej chwili uprzedził Hans Joerg Butt, zaś Anders Iniesta próbował zaskoczyć bramkarza FC Bayern strzałem zza pola karnego, jednak piłka wylądowała na bocznej siatce. Z kolei rajdy Etoo i Lionela Messiego w ostatniej chwili powstrzymywał Martin Demichelis.

Przed przerwą dobre okazje mieli jeszcze Ribery oraz Toni, jednak i tym razem nie zdołali pokonać Valdesa. Do szatni oba zespoły schodził przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian. Świetnie zaczęli znów podopieczni Juergena Klinsmanna, będą znacznie bardziej efektywnym niż na początku spotkania. Do pięknego podania Ze Roberto wybiegł Ribery, który pognał na bramkę Barcy. Zwodem położył na ziemię Valdesa i posłał piłkę do siatki otwierając wynik spotkania (47.).

Przyjezdni podkręcili tempo i obrona Bayernu miała zajęcie. Lucio w ostatniej chwili powstrzymał Etoo wykonując skuteczny wślizg w polu karnym FCB. Parę minut później w polu karnym Barcelony padł przetrzymywany przez Gerarda Piqueta Toni, ale główny trener zawodów nie dopatrzył się przewinienia.

W 73. minucie świetną akcję Barcelony wykończył mocnym strzałem Keita. Jak się później okazało była to ostatnia bramką w tym spotkaniu. Tym samym FC Bayern pożegnał się z Ligą Mistrzów w sezonie 2008-2009...

FC Bayern - FC Barcelona 1-1 (0-0)

FC Bayern: Butt - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - Sosa (Altintop 78), Ottl, Van Bommel, Zé Roberto (Borowski 78) - Ribéry - Toni

Rezerwowi: Rensing, Van Buyten, Breno, Badstuber