Relacja: MSV Duisburg - Bayern Monachium 1:3 (1:0)

W 27. kolejce Bundesligi Bayern Monachium pokonał na wyjeździe MSV Duisburg 3:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bawarczycy uczynili wielki krok w kierunku 20. Mistrzostwa Niemiec, ponieważ Hamburger SV przegrał u siebie z Borussią Dortmund 2:4 i traci już 9 punktów do drużyny z Monachium!
Ponadto punkty straciło Schalke remisując u siebie z VfL Wolfsburg 2:2. Werder Brema nie dał szans Hannoverowi 96 wygrywając aż 5:0. Werder ma do Bayernu stratę 12 punktów, a Schalke 13 "oczek".

W spotkaniu z Duisburgiem gole dla Bayernu strzelali: Hasan Salihamidzic (66.), Roy Makaay (71.) i Claudio Pizarro (80.). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Abdelaziz Ahanfouf w 40 minucie z rzutu karnego.

Scholl za Ballacka

W porównaniu z wygranym 3:0 meczem z Schalke, trener Felix Magath dokonał zmian aż na sześciu pozycjach. Zawieszonego za zółte kartki Willyego Sagnola zastąpił na prawej obronie Owen Hargreaves, Lucio po kontuzji powrócił na środek obrony, Bixente Lizarazu zagrał w miejsce Philippa Lahma na lewej obronie, Martin Demichelis zajął pozycję defensywnego pomocnika, a Mehmet Scholl zastąpił Michaela Ballacka, który nie mógł zagrać z powodu urazu. W wyjściowej jedenastce pojawił się też Roy Makaay, który w ostatnich trzech meczach był tylko rezerwowym.

Już w 12. minucie meczu Magath musiał przeprowadzić zmianę. Gry z powodu urazu pleców nie mógł kontynuować Oliver Kahn. Kapitana Bayernu zastąpił w bramce Michael Rensing.

Dużo walki, mało sytuacji bramkowych

Bawaczycy starali się przejąć kontrolę nad meczem, ale niewiele z tego wynikało. Strzał Hasana Salihamidzica w 4. minucie przed długi okres pozostawał jedynym zagrożeniem pod bramką Georga Kocha. Po pół godzinie gry rozgrywający 200. mecz w barwach Bayernu w Bundeslidze Salihamidzic nie potrafił skierować piłki głową do bramki po wrzutce Hargreavesa.

Minutę później Kocha nie potrafił pokonać także Ze Roberto. Dobitkę Pizarro obronił bramkarz gospodarzy.

Duisburg nie dopuścił Bawarczyków więcej pod swoja bramkę w pierwszej połowie. MSV broniło się umiejętnie i próbowało wyprowadzać szybkie kontrataki. Jednak gospodarze stwarzali jeszcze mniej okazji. Rzut wolny Tararache w 18. minucie nie sprawił problemów Rensingowi.

Ahanfouf strzela z karnego

Zanosiło się na to, że do szatni oba zespoły zejdą przy rezultacie 0:0. Jednak w 40. minucie Demichelis sfaulował w polu karnym Ahanfoufa i arbiter Babak Rafati podyktował rzut karny. Sam poszkodowany z 11 metrów pewnie pokonał Rensinga i Duisburg zaskakująco prowadził 1:0.

W przerwie Magath dokonał jednej zmiany. Lahm pojawił się na boisku w miejsce Lizarazu. Zdobyty przez MSV gol podziałał mobilizująco na Bayern. Podopieczni Magatha zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Jednak Pizarro (50.), Lucio (57., 71.) i Hargreaves (59.) marnowali swoje okazje.

5 minut Makaaya

Później przyszedł czas na 5 minut Makaaya. Niewidoczny do tej pory Holender w 66. minucie bajecznie obsłużył podaniem Salihamidzica i "Brazzo" z 5 metrów pokonał Kocha doprowadzając do remisu 1:1! Bośniak podobnie jak tydzień wcześniej przeciwko Schalke dał swoim golem sygnał do ataku.

W 71. minucie Makaay zdobył swojego gola dając Bawarczykom prowadzenie. Holenderski napastnik odebrał piłkę Mariano Biliskovowi i uderzył ponad Kochem (2:1).

Nagle obrona Duisburga załamała się. Bawarczycy całkowicie skontrolowali sytuacje i grali na luzie. W 80. minucie wszystko było już jasne po golu Pizarro (3:1). W tej sytuacji asystował wprowadzony 10 minut wcześniej Bastian Schweinsteiger (wszedł za Scholla).

Schweini trafia w słupek

W 77. minucie właśnie Schweinsteiger mógł zdobyć gola, ale jego strzał z 25 metrów trafił w słupek. Ponadto szanse mieli jeszcze Pizarro (82.) i Makaay (86.). Okazję do wykazania się miał też Rensing, który w 87. minucie obronił strzał Ahanfoufa.

MSV DUISBURG - BAYERN MONACHIUM 1:3 (1:0)

DUISBURG: Koch- Wolters (81. Aygun), Biliskov, Baelum, Meyer- Willi, Caligiuri, Tararache (90. Bodzek), Bugera (81. Kurth)- Ahanfouf, Lavric

BAYERN: Kahn (12. Rensing)- Hargreaves, Lucio, Ismael, Lizarazu (46. Lahm)- Demichelis- Salihamidzic, Ze Roberto- Scholl (70. Schweinsteiger)- Makaay, Pizarro

Ławka rezerwowych: Ottl, Jeremies, Dos Santos, Guerrero

Sędzia: Babak Rafati (Hannover)

Widzów: 31.502 (komplet)

Gole: 1-0 Ahanfouf (40.- rzut karny), 1-1 Salihamidzic (66.), 1-2 Makaay (71.), 1-3 Pizarro (80.)

Żółte kartki: Bugera, Ahanfouf, Tararache / Lizarazu, Lucio, Hargreaves, Demichelis, Pizarro