Reakcje: Zasłużyliśmy na 3 punkty

W ostatnim meczu w ramach 28. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje trzydzieste dziewiąte oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z SC Freiburg.

Po ostatnim zwycięstwie nad Unionem Berlin, monachijczycy odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo i tym razem ograli SC Freiburg 4:1. Bramki dla FCB zdobyli Leon GoretzkaSerge GnabryKingsley Coman oraz Marcel Sabitzer. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Przez pierwsze 20 minut dobrze kontrolowaliśmy przebieg meczu, ale nie mieliśmy zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Freiburg był głęboko osadzony i dobrze sobie radził. Potem straciliśmy nieco kontrolę i Freiburg przeprowadził kilka dobrych kontrataków. W drugiej połowie znów mieliśmy większą kontrolę. Szczególnie cieszę się z gry Leona, który dobrze spisał się w całym meczu. Dobrze poradziliśmy sobie ze stratą na 1:1, a potem sami zdobyliśmy bramki. Myślę, że zasłużyliśmy na 3 punkty.

Manuel Neuer:

− To był wyraźny sygnał z naszej strony, nawet jeśli chodzi o wynik. Ważne było dla nas, aby dobrze rozpocząć ostatnią fazę sezonu. Stworzyliśmy wiele szans i strzeliliśmy 4 bramki. Wykonaliśmy świetną pracę. Dowieźliśmy 3 pkt do domu, co było dla nas ważne.

Leon Goretzka:

− Wygraliśmy mecz, strzeliłem gola, grałem od początku. Ostatnio był to trudny okres, ponieważ zawsze pojawiała się nadzieja, a potem znowu rozczarowanie. Zdobycie bramki na 1:0 i świętowanie z kibicami jest niezwykle satysfakcjonujące. To była chwila, która przyprawiła mnie o gęsią skórkę!

Christian Streich:

− Zdecydowaliśmy, że chcemy zamknąć przestrzeń na własnej połowie. Udawało nam się to przez długi czas. Szczególnie pierwsza połowa była dobra. Niestety, nie byliśmy tak precyzyjni w wykończeniu sytuacji. Po przerwie Bayern pokazał całą swoją jakość. Decydującą sytuacją było z pewnością 2:1. Wynik nie jest dobry, ale i tak jestem zadowolony.