Reakcje: To było zasłużone zwycięstwo

W ostatnim meczu w ramach 20. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dwudzieste dziewiąte oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Herthą.

Zawodnicy Bayernu rozegrali kolejne dobre spotkanie i zasłużenie zwyciężyli z Herthą, pokonując ich 4:1. Bramki dla FCB zdobyli Corentin TolissoThomas MuellerLeroy Sane oraz Serge Gnabry. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i BSC.

Julian Nagelsmann:

− Jestem bardzo zadowolony z występu. Pierwsza połowa była nieco mocniejsza niż w naszym ostatnim spotkaniu. Nasi piłkarze byli bardzo ostrzy w kontratakach. Mieliśmy wiele szans, gdy byliśmy w posiadaniu piłki. W drugiej połowie Hertha była nieco lepsza. Ogólnie rzecz biorąc, jest to zasłużone zwycięstwo i bardzo dobra gra z naszej strony.

Thomas Mueller:

− Zagraliśmy dobrze. Mieliśmy na boisku wielu ofensywnych zawodników. Cieszyliśmy się na ten mecz, ponieważ wiedzieliśmy, co możemy i chcemy zrobić. Z drugiej strony, oczywiście, nigdy nie wiadomo, jak sprawdzi się para wahadłowych Coman i Gnabry. Pierwsza połowa była może nawet trochę lepsza niż druga, ponieważ mieliśmy więcej kontroli. Nasz kontrpressing był nieco lepszy, nie pozwalaliśmy praktycznie na nic. Przyparliśmy Herthę do muru od samego początku i nie pozwoliliśmy im na nic, mieliśmy szansę za szansą. To był dobry mecz piłki.

Manuel Neuer:

− To było bardzo pozytywne spotkanie. Hertha była trochę zmęczona. Dla nas było jasne, że od razu będziemy atakować. Dobrze wygrywaliśmy walkę o piłkę. Możemy być niesamowicie zadowoleni z naszego występu.

Tayfun Korkut:

Jeśli chcesz mieć w ogóle jakiekolwiek szanse w takim meczu, to potrzebujesz, aby kilka rzeczy się zgrało. Musimy być bezbłędni w defensywie, mieć trochę szczęścia i wykorzystać wszystkie szanse, które się nadarzają. Nie wykorzystaliśmy dwóch okazji. Mieliśmy trochę szczęścia w jednym lub dwóch momentach, ale popełniliśmy oczywiste błędy przy ich bramkach. Zaś szans, które mieliśmy, nie wykorzystaliśmy. Podeszliśmy do meczu z bardzo skoncentrowaną drużyną Bayernu.