DieRoten.pl

W ostatnim meczu w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje piętnaste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem monachijczycy mierzyli się z RB Salzburg.

Zawodnicy Bayernu Monachium sprostali tym razem zadaniu i zdobyli komplet punktów, pokonując RB Salzburg 3:1 po trafieniach Lewandowskiego, Woebera (samobójczy gol) oraz Sane. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z Bayernem i Salzburgiem.

Hansi Flick:

− Naszym celem było dziś awansować. Sami sobie utrudniliśmy życie, ponieważ traciliśmy zbyt wiele piłek w pierwszej połowie. W drugiej części meczu było lepiej i mimo czerwonej kartki radziliśmy sobie dobrze. Jestem szczęśliwy - czwarty mecz, czwarte zwycięstwo. Jestem zadowolony z naszej skuteczności, zaś w naszej bramce mamy golkipera światowej klasy.

Manuel Neuer:

− Najważniejsze, że wygraliśmy. Poczyniliśmy krok we właściwym kierunku wygrywając grupę. W drugiej połowie musieliśmy się jednak poprawić. Nie zapominajmy ale, że zagraliśmy z silnym zespołem. Obrona zawsze ma na celu zagrać na zero z tyłu, ale nie zawsze jest to możliwe.

Jesse Marsch:

− To szkoda, zagraliśmy dobrze przeciwko Bawarczykom w obu meczach, ale straciliśmy za dużo bramek. Nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Byliśmy niebezpieczni, dobrze przechodziliśmy do ataku i mieliśmy świetne okazje. Przeciwko drużynie, o tak wielkiej jakości ciężko jest grać. Po meczu zapytałem Davida Alabę czy będą mogli wygrać dwa kolejne mecze w grupie. Odpowiedział się, że się postarają.

Zlatko Junuzovic:

− Znów mogliśmy wiele zrobić, zwłaszcza mając na uwadze okazje bramkowe. Byliśmy bardzo spójni i dobrze się ustawialiśmy. Potem głupio straciliśmy bramkę, którą można było uniknąć. Mogliśmy więcej z tego wyciągnąć.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama



26.11.2020 20:53
Najważniejsze, że wychodzimy z pierwszego miejsca.
26.11.2020 11:27
Najważniejszy jest awans do fazy pucharowej i to z pierwszego miejsca:)
26.11.2020 11:22
Nie ma co narzekać. Są 3pkt to się liczy.
26.11.2020 09:10
Salzburg okazję swoje miał w meczu ;) ale to my mamy 3 pkt
26.11.2020 09:08
Lepiej tak zagrać i wygrać niż zaprezentować się jak np. Liverpool :)
26.11.2020 08:58
Zadanie wykonane. Lecimy dalej