Reakcje: Mogliśmy zagrać o wiele lepiej

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dwudzieste ósme oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnym remisie 1:1 z Kolonią, podopieczni Juliana Nagelsmanna ponownie zgubili punkty i zanotowali remis 1:1 z Eintrachtem Frankfurt. Jedynego gola dla FCB zdobył Leroy Sane. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Początek był dobry, byliśmy obecni w grze. Potem graliśmy trochę za wolno we wszystkich obszarach. Mieliśmy dwie lub trzy szanse, by wyjść na 2:0. Kiedy straciliśmy bramkę, to był to łańcuch błędów, mogliśmy temu zapobiec. W końcu punkt jest sprawiedliwy, ale chcielibyśmy wygrać. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić lepiej, jedną z najważniejszych jest przyspieszenie gry. Gramy z dużą przerwą między naszą tylną czwórką a pierwszym obrońcą przeciwnika, w tym przypadku Kolo Muanim. Wtedy staje się to trudne z drużynami, które bronią głęboko. W końcu to nie jest wielki występ z naszej strony. To nie jest dobra passa wyników.

Thomas Mueller:

− Postawa i ustawienie były przyzwoite. W pierwszej połowie graliśmy dobrze, w drugiej było to bardziej niekonsekwentne. Frankfurt utrudniał nam kreowanie szans. Były one bardzo kompaktowe. Jesteśmy liderami ligi, ale przewaga topnieje. To jasne, że jesteśmy nieszczęśliwi, gdy nie wygrywamy trzy razy z rzędu. Choć jest to denerwujące, nie powinno mieć negatywnego wpływu na nasze kolejne kroki.

Matthijs de Ligt:

− Zawsze chcemy wygrać i mieliśmy swoje szanse, ale nie wykorzystaliśmy ich w pełni. Frankfurt zdobył bramkę dzięki szybkiemu kontratakowi. W pierwszej połowie mieliśmy dobre nastawienie, musimy to robić przez cały mecz. W drugiej połowie również mieliśmy swoje szanse. Musimy się lepiej spisać, jesteśmy Bayernem Monachium, nie można zremisować trzy razy z rzędu.

Oliver Glasner:

− Punkt jest w porządku i jestem bardzo zadowolony. W drugiej połowie byliśmy bardziej odważni i konsekwentni, w pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów z długimi piłkami, stąd wzięła się bramka. Ogólnie rzecz biorąc, chłopcy pokazali się ze świetnej strony.