Reakcje: Mogliśmy strzelić więcej bramek

W ostatnim meczu w ramach Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dwunaste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Bayerem 04 Leverkusen.

Zawodnicy Bayernu tym razem zaprezentowali się bardzo dobrze i odnieśli wysokie zwycięstwo 5:1 w pojedynku z Bayerem 04 Leverkusen. Bramki dla FCB zdobywali Lewandowski (2), Mueller oraz Gnabry (2). Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i B04.

Julian Nagelsmann:

− To było naprawdę imponujące w pierwszej połowie. Mogliśmy zdobyć jeszcze 2 lub 3 bramki, zanim zdobyliśmy gola na 1:0. Mieliśmy niesamowitą liczbę szans i doskonałą strukturę w posiadaniu piłki. Leverkusen miało bardzo mało okazji w pierwszej połowie. Cały czas byliśmy solidni z tyłu, kiedy kontratakowaliśmy i zdecydowanie mieliśmy szanse na zdobycie szóstej, siódmej czy ósmej bramki. To było bardzo, bardzo mocne. W drugiej połowie było jasne, jak potoczą się sprawy, gdy do przerwy prowadzisz 5:0. Mimo to kontrolowaliśmy grę i mieliśmy jeszcze kilka okazji. Nie udało nam się jednak utrzymać kontroli nad meczem do końca. Koniec końców, to wciąż był dobry występ.

Robert Lewandowski:

− Przed meczem wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Jestem szczęśliwy, że znów strzeliłem. Możemy być zadowoleni z występu. Pięć bramek w 45 minut - to pokazuje, jaki futbol zagraliśmy. Przez pierwsze 10-15 minut graliśmy trochę za głęboko, lecz sposób, w jaki potem ruszyliśmy do przodu i zdobyliśmy bramki był wspaniały. Po 1 i 2 bramce nie odpuszczaliśmy. Po 45 minutach było już jasne, że zabierzemy do domu wszystkie trzy punkty. W drugiej połowie byliśmy w stanie zagrać nieco spokojniej i z kontrolą, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że za trzy dni mamy kolejny mecz.

Joshua Kimmich:

− Jeśli mam być szczery, to pierwsze 10-15 minut nie było dla mnie aż tak przekonujące. Jednakże potem pierwsza połowa od 30. minuty była gigantyczna. Nasi przeciwnicy próbowali intensywnie nas kontratakować. Otwarcie nastąpiło po 3-4 minutach, co oczywiście nam pomogło. Potem absolutnie zdominowaliśmy grę.

Gerardo Seoane:

− Bayern spisał się dziś bardzo dobrze. Kiedy mają świetny dzień, a my nie, można paść ofiarą takich wyników jak ten. Bawarczycy byli bardzo skuteczni.