Reakcje: Mieliśmy trochę pecha w końcówce

W ostatnim meczu w ramach Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje osiemnaste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Freiburgiem.

Zawodnicy Bayernu zaprezentowali się dobrze i pokonali swoich rywali z Freiburga 2:1, zaś bramki zdobywali Leon Goretzka oraz Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i SCF.

Julian Nagelsmann:

− W ostatecznym rozrachunku to zasłużone zwycięstwo. Mieliśmy wiele szans w polu, ale Freiburg dobrze bronił, więc może nie mieliśmy klarownych szans, jak w ostatnich meczach. W końcówce mieliśmy trochę pecha, że straciliśmy takiego gola. Dwie bramki wystarczyły, ale mogło być ich więcej. Na ostatnią międzynarodową przerwę udaliśmy się po porażce z Frankfurtem. Tym razem chcieliśmy wypaść lepiej. Było to również zwycięstwo przeciwko stronie bezpośrednio rywalizującej z nami w górnej części tabeli. To było ważne zwycięstwo.

Thomas Mueller:

Wiedzieliśmy, że to będzie ważny mecz. Chcieliśmy zakończyć ten okres angielskich tygodni zwycięstwem i utrzymać presję na goniących nas rywalach. Cieszę się, że kibice wrócili w pełnym składzie. Allianz Arena była pełna, gra była intensywna. Widzowie byli świadkami pięknej i zachwycającej gry. Kiedy w końcu się wygrywa, to zawsze jest cudowne. Mamy teraz miły weekend. Kiedy wrócimy po przerwie reprezentacyjnej, Bayern nadal będzie na szczycie tabeli - nie ma nic przyjemniejszego niż to.

Hasan Salihamidzic:

Wyrazy uznania dla drużyny za zwycięstwo z tak dobrym przeciwnikiem. To był bardzo emocjonalny mecz. Teraz będziemy się cieszyć zwycięstwem. Freiburg spisał się dobrze, naciskali, brali udział w pojedynkach i utrudniali nam życie.

Christian Streich:

− Zespół dał z siebie wszystko, był odważny przez cały mecz. To było jasne, że Bayern będzie miał swoje szanse, mając na uwadze ich szybkość. Szkoda, że nie udało nam się strzelić gola kilka minut wcześniej. Nie mogliśmy zrobić więcej niż zrobiliśmy w tym meczu.