Radość Bawarczyków

W trzecim meczu kwalifikacji do Euro 2012, Belgia z Daniel van Buytenem wkońcu zdobyła swoje pierwsze trzy punkty. "Czerwone diabły" wygrały 2-0 z Kazachstanem w Astanie i obecnie zajmują czwartą pozycję w grupie A, w której prowadzą Niemcy. Kazachstan po piątkowym meczu nadal pozostaje bez punktów.

Van Buyten rozegrał całe 90 minut w meczu z Kazachstanem. Marvin Ogunjimi pokazał prawdziwy kunszt umieszczając piłkę w siatce kazachskiego bramkarza Andrei Sidelnikova. Warto dodać, że ekipa Bernda Storcka straciła Alexandra Kislizyna, który nie zagra w następnym meczu.

W grupie E, Holandia wraz z jej kapitanem Markiem van Bommelem jest na pierwszym miejscu z kompletem punktów. Wczorajsze spotkanie z Mołdawią nie należało do najłatwiejszych, ponieważ ekipa van Marwijk'a musiała się sporo napracować, aby ostatecznie pokonać zespół Mołdawi. Zwycięskiego gola dla "Oranje" zdobył napastnik Schalke 04 Klaas-Jan Huntelaar.

Anatoliy Tymoszczuk wraz z Ukrainą już są w Euro 2012 jako organizatorzy. Mimo to, Ukraina rozegrała towarzyskie spotkanie z Kanadą, które zakończyło się remisem 2-2. Sam zaś Tymo dał w 80 minucie gola na wagę remisu.