Przygotowania do meczu w Duisburgu

Czterej Bawarczycy, którzy grali w barwach reprezentacji Niemiec przeciwko USA (4:1) powrócili do Monachium w dobrych nastrojach. Felix Magath specjalnie przełożył trening na godzinę 16.00, żeby niemiecki kwartet miał czas do stawienia się na zajęciach.Łącznie na treningu stawiło się 20 zawodników pierwszego zespołu plus bramkarz drużyny juniorskiej Andreas Kraft. Zabrakło Olivera Kahna, który bronił w meczu reprezentacji Niemiec.

Wprawdzie bramkarz Bayernu zameldował się na Sabener Strasse, ale nie wziął udziału w treningu. Kahn był lekko potłuczony po sytuacji z 85. minuty mecz, gdy w starciu z Eddiem Johnsonem padł na murawę i przepuścił gola na 1:4. Magath był jednak spokojny: "Olli był dzisiaj na siłowni. Jutro będzie już trenował."

Lucio trenuje

Od środy z drużyną trenuje Lucio. Uraz stawu skokowego wydaje się nie sprawiać już Brazylijczykowi kłopotów. Wprawdzie w środę na treningu znów ucierpiała jego kostka, jednak trym razem nic się nie stało. "Rozmawiałem z nim po treningu i nie czuł się źle"- zaznaczył Magath.

"Wychodzę z założenia, że wszyscy reprezentanci Niemiec będa mogli zagrać w sobotę w Duisburgu"- dodał trener. Definitywnie zabraknie czterech piłkarzy, którzy zmagają się z poważniejszymi kontuzjami, są to: Sebastian Deisler (operacja kolana), Andreas Goerlitz (problemy z kolanem), Ali Karimi (uraz kostki) i Roque Santa Cruz (rehabilitacja po kontuzji).

Problem bogactwa

Magath będzie mógł się zatem zmierzyć z problemem bogactwa podczas piątkowego treningu, kiedy będzie musiał wybrać kadrę na mecz z Duisburgiem. Jednak bez względu na to, kogo wybierze, Bayern pojedzie na to spotkanie w silnym zestawieniu.