Przegląd meczów reprezentacyjnych Bawarczyków

Na 4 dni po przedwczesnej kwalifikacji na Euro 2008, reprezentacja Niemiec przeżyła ostre przebudzenie. W meczu na szczycie przeciwko Czechom, drużyna Joachima Löwa musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając na monachijskiej Arenie MŚ 0:3. Żeby było tego mało, dla Niemiec była to pierwsza porażka od 24 w meczu kwalifikacji ME oraz najwyższa przegrana w ogóle.

16 miesięcy po wygranej 2:0 w 1/8 MŚ na stadionie Bayernu zawiało nutą sentymentu, bo atmosfera, przypominała w pewnym sensie tą z MŚ. Jednak Libor Sionko(2 min.) oraz Marek Matejovsky(23 min.) szybko sprawili, że to Czesi mieli tym razem powody do radości.

Czechy jadą na Euro

W osobach Bastiana Schweinsteigera, Marcella Jansena oraz Lukasa Podolskiego wszyscy trzej Bawarczycy w kadrze zagrali od pierwszych minut. Niestety, dobrze zorganizowani Czesi nie oddali im pola do popisu. Jeden strzał Schweinsteigera w 26 minucie i dwie główki w wykonaniu Kuranyiego w 36 i 43 minucie, to wszystko, co pokazali Niemcy w pierwszej połowie.

Po zmianie stron pierwsze zagrożenie znów stworzył Bastian Schweinsteiger(57 min.), który z linii pola karnego zmusił Petera Cacha do interwencji. Po 60 sek. to Czesi, nie Niemcy strzelili decydującą bramkę na 0:3, strzelca był Jaroslav Plasil. W chwilę po tym Schweini zszedł z boiska robiąc miejsce Mario Gomezowi. Po tym meczu z grupy „D” awansują Niemcy i Czesi.

Dramatyczna sytuacja w grupie „B”

Podczas gdy w „niemieckiej” grupie rozdano już wszystkie karty, w grupie „śmierci” karuzela w dalszym ciągu się kręci. Francja, w składzie której wystąpił Franck Ribery, dzięki zwycięstwie 2:0 przeciwko Litwie objęła prowadzenie w grupie(25 pkt.). Na drugim miejscu znajduje się Szkocja(24 pkt.) na trzecim zaś drużyna Luci Toniego(23pkt.).

Drużyna „bawarskiego Włocha” jest jednak w dobrej sytuacji, gdyż ma o 1 mecz mniej niż prowadząca dwójka w tabeli. 17.11.2007 Włochy spotkają się ze Szkocją. Francja w meczu z Litwą mimo wyraźnej przewagi miała początkowo problemy. Dopiero pod koniec partii Thierry Henry strzelając dwie bramki w odstępie dwóch minut (81 i 81 min.) sprowadził na cała Francję krzyk radości z objętego prowadzenia w grupie. Asystę w pierwszej bramce zaliczył Bawarczyk – Franck Ribery.

Altintop musi jeszcze trochę poczekać

O występ na ME obawiać się musi również Hamit Altintop, którego drużyna przegrała u siebie 0:1 z liderem tabeli – Grecją. Na dwie kolejki przed końcem eliminacji drużyna Hamita -w której to zagrał on w pełnym wymiarze – ma 7 punktów straty do lidera(18 pkt.). Na drugim miejscu znajduje się Norwegia(20pkt.).

Pierwsza wygrana Lucio

Mecz Belgii i Armenii był jedynie wpisem w statystyki, bo te dwie drużyny nie wyjdą na pewno z „polskiej” grupy. Drużyna, w której do 60 min grał Daniel van Buyten, wygrała swój mecz 3:0. Bramki zdobywali Sonck (63.), Dembele (69.) oraz Geraerts (76.).

Odetchnąć z kolei może Lucio wraz z reprezentacją Brazylii. Po niespodziewanym remisie przeciwko Kolumbii w pierwszej kolejce eliminacji do MŚ, Selecao wygrało 5:0 przeciwko Ekwadorowi. W pełnym stadionie Maracana(80 000 widzów) bramki zdobywali Vágner Love (19. Min.), Ronaldinho (72.), Kaká (77., 83.) oraz Elano (82.).

Demichelis przed Lucio

Dzięki temu zwycięstwu Brazylia awansowała na 2 miejsce w tabeli. Na pierwszym miejscu z maksymalną ilością punktów gości Argentyna(6 pkt.), w skład której wchodzi Martin Demichelis.

Wierzysz w zwyciestwo Bayernu? Obstawiaj mecze i zarabiaj!