DieRoten.pl

Pożegnalny film Flicka na FCB.tv

24.05.2021, 14:33:54
FotoOlimpik

Wśród trójki trenerów, którzy żegnają się z bawarskim klubem 30 czerwca 2021 roku wymienić możemy przede wszystkim głównego reżysera sekstetu, czyli Hansiego Flicka.

Sobotni mecz z Augsburgiem był ostatnim Hansiego Flicka jako trenera rekordowego mistrza Niemiec. Z okazji nadchodzącego pożegnania (30 czerwca jego kontrakt zostanie rozwiązany), Bayern postanowił przygotować film w pełni poświęcony przygodzie 56-latka z FCB.

W opublikowanym wczoraj materiale, skupiono się na 7 fotografiach przedstawiających zdobycie przez „Bawarczyków” siedmiu tytułów za kadencji niemieckiego szkoleniowca. Trener powrócił wspomnieniami do wielu wydarzeń i skomentował różne sytuacje jak np. rozmowę Muellera z Kimmichem po wygranej z Lyonem w półfinale LM.

− Należy cieszyć się sukcesem, ale oczywiście półfinał nie jest sukcesem. To oczywiste, że dotarcie do półfinału może być celem, ale wygranie Ligi Mistrzów − to jest sukces – powiedział Flick.

− Tak właśnie jest. Na tym etapie, kiedy wygrałeś półfinał, skupiasz się już na finale. Podchodzisz do niego z jasnym celem − zwycięstwa. Starasz się poprawić niektóre elementy i o tym też pewnie Jo i Thomas rozmawiali wtedy – mówił dalej.

− Można zauważyć, że Thomas nieco się tam śmiał, ale Jo był bardziej krytyczny, traktuje to poważniej. Oczywiście Thomas myśli tak samo, ale nieco w inny sposób. Obaj myślą o tym samym, ale na swój sposób. Koniec końców rezultat jest taki sam – podsumował Hansi Flick.

 

Hansi Flick

56-latek został ściągnięty na Allianz Arenę latem 2019 roku jako asystent Niko Kovaca. Kilka miesięcy później po odejściu Chorwata, niemiecki szkoleniowiec został tymczasowym trenerem, po czym otrzymał stały kontrakt. Jego liczby jako opiekun bawarskiego klubu robią przeogromne wrażenie:

− 86 spotkań
− 70 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek
− Bramki 260:91
− Średnio 2,53 pkt na mecz
− 81% zwycięstw
− Średnio 3,02 bramki na mecz
− 2x mistrz Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec, LM, KMŚ, Superpuchar Europy

 

 

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama30.05.2021 12:07
Dzięki za wszystko Trenerze!
24.05.2021 23:05
Szkoda, że tak to się skończyło. Mam nadzieję, że Julian da radę.
24.05.2021 21:16
Napisał piękną historię i w tak krótkim czasie stał się legendą, wielki szacunek!!
24.05.2021 14:53
Ogromna strata i żal, że tak idealnie skrojony pod Bayern i skuteczny trener odchodzi, ehhh.