Polska jedzie na Mundial! Lucas i Coman odpoczywają

Wczorajszego dnia odbyły się kolejne spotkania w ramach czwartej i ostatniej zarazem przerwy reprezentacyjnej w trwającym sezonie 2021/2022.

Półtora tygodnia temu oficjalnie rozpoczęła się czwarta przerwa reprezentacyjna w sezonie 2021/22. Przypominamy, że z pierwszego zespołu Bayernu powołanych zostało 16 zawodników, zaś z Campusu aż 32, co jest nowym rekordem w historii klubu. Wczorajszego wieczoru mogliśmy oglądać w akcji wielu graczy FCB.

Johan Cruijff Arena w Amsterdamie: Holandia 1:1 (0:1) Niemcy

Swoje drugie spotkanie towarzyskie wczorajszego wieczoru rozegrali sparing z Holendrami, który zakończył się remisem 1:1, choć nasi sąsiedzi zza Odry mieli kilka dogodnych okazji, które zmarnowali. Podczas gdy Manuel Neuer i Thomas Mueller rozegrali pełne 90 minut, to Leroy Sane spędził na boisku 86 minut, zaś Jamal Musiala 69 minut. Warto wspomnieć, że jedynego gola dla Niemiec zdobył Mueller.

Stadion Śląski w Chorzowie: Polska 2:0 (0:0) Szwecja

Stało się! Polacy jadą na Mundial, po tym jak pokonali wczoraj na Stadionie Śląskim reprezentację Szwecji 2:0. Jedną z bramek zdobył kapitan i lider polskiej kadry, czyli Robert Lewandowski, który spędził na boisku pełne 90 minut. Swoich grupowych rywali nasi rodacy poznają już w najbliższy piątek.

Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d'Ascq: Francja 5:0 (2:0) RPA

W swoim drugim sparingu, podopieczni Didiera Deschampsa rozbili wczoraj Republikę Południowej Afryki aż 5:0. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami mediów, Lucas Hernandez oraz Kingsley Coman otrzymali szansę odpoczynku i spędzili całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Stadion Stade Mustapha Tchaker w Blida: Algieria 1:2 (0:1) Kamerun

Wielkie powody do świętowania może mieć z kolei Eric Maxim Choupo-Moting, który wraz z kolegami awansował na Mundial w 2022 roku, po tym jak Kameruńczycy rzutem na taśmę w doliczonym czasie dogrywki, pokonali Algierię 2:1. Napastnik Bayernu spędził na boisku 63 minuty i strzelił jedną bramkę.

Clairefontaine en Yvelines: Francja U-20 1:3 Portugalia U-20

Powodów do zadowolenia z pewnością nie ma Tanguy Nianzou, który razem z kolegami z francuskiej reprezentacji U-20 poległ z Portugalią U-20. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:3 na korzyść Portugalczyków. Defensor Bayernu w roli kapitana rozegrał pełne 90 minut.

Andelko Herjavec w Varazdin: Chorwacja U-21 2:3 (0:3) Finlandia U-21

Kolejną porażkę zanotowali z kolei młodzi Chorwaci, którzy zostali pokonani przez Finlandię U-21 3:2. Chorwacja U-21 próbowała odrobić straty w drugiej połowie, ale niestety zabrakło jednej bramki… Josip Stanisic grał 45 minut, zaś Gabriel Vidović, który niedawno dołączył na zgrupowanie, spędził na boisku 26 minut i zaliczył asystę.

Stade Me Abdoulaye Wade w Diamniadio: Senegal *1:0 (1:0) Egipt

Awans na mistrzostwa Świata wywalczył też Bouna Sarr i jego koledzy z Senegalu, którzy odrobili straty z pierwszego meczu i w rewanżu pokonali Egipt 1:0. W konkursie rzutów karnych skuteczniejsi okazali się Senegalczycy i to zdobywcy Pucharu Narodów Afryki pojadą w grudniu na Mundial.

Woerthersee Stadion w Klagenfurcie: Austria 2:2 (0:1) Szkocja

Po tym jak Austriacy przegrali walkę w barażach o Mundial w 2022 roku, wczorajszego wieczoru podopieczni Fody mierzyli się w sparingu ze Szkocją. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2, zaś Marcel Sabitzer rozegrał pełne 90 minut.

HaMoshava Stadium w Petach Tikwa: Izrael U-21 0:1 (0:0) Niemcy U-21

Podopieczni Antonio Di Salvo pokonali wczoraj Izrael U-21 1:0 i umocnili się na pozycji lidera w tabeli grupy B w ramach eliminacji do EURO U-21. Malik Tillman grał przez 68 minut.

Czechy U-17 2:5 (1:3) Niemcy U-17

Kolejny świetny mecz rozegrali z kolei piłkarze kadry narodowej Niemiec U-17, którzy rozbili swoich rówieśników z Czech aż 5:2. Paul Wanner rozegrał pełne 90 minut i zdobył także jedną z bramek. Dla młodych Niemców to trzecie zwycięstwo w ramach eliminacji do EURO U-17.