Polacy z porażką, Austriacy remisują

Wczorajszego późnego wieczoru odbyły się kolejne spotkania w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Tym razem w akcji mogliśmy oglądać dwóch piłkarzy Bayernu.

Polska 1:2 (1:0) Holandia

Podobnie jak miało to miejsce kilka dni temu w pojedynku z Włochami, tak i tym razem podopieczni Jerzego Brzęczka ponieśli porażkę w ramach europejskiego turnieju Ligi Narodów.

Rywalem polskiej reprezentacji narodowej była Holandia. Choć Polacy prowadzili 1:0 przez niemalże całe spotkanie za sprawą bramki Kamila Jóźwiaka w 6. minucie, to w 77. minucie na 1:1 wyrównał Depay, który wykorzystał rzut karny. Na domiar wszystkiego na sześć minut przed końcem meczu na 2:1 strzelił Wijnaldum.

Jeśli mowa o powołanym z Bayernu Robercie Lewandowskim, to 32-letni napastnik grał 45 minut, po czym został zmieniony w przerwie.

Austria 1:1 (0:0) Norwegia

Nieco większe powody do zadowolenia mogą mieć Austriacy, którzy w starciu w ramach Ligi Narodów UEFA zremisowali 1:1 z Norwegami. Choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to po zmianie stron jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście ze Skandynawii − do bramki trafił Zahid.

Choć wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Norwegii, to w doliczonym czasie gry golem na wagę remisu popisał się Grbic. Podobnie jak kilka dni temu David Alaba rozegrał pełne 90 minut.

Przerwa dobiegła końca!

Wczorajsze spotkania Polaków i Austriaków były już ostatnimi z udziałem piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec podczas trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Niebawem wszyscy zawodnicy powrócą do Monachium, gdzie rozpoczną przygotowania do sobotniego starcia z Werderem.