Pierwsze miejsce w grupie B dla Bayernu!

Wtorkowy wieczór Ligi Mistrzów zakończył się bardzo udanie dla Bayernu Monachium. Bawarczycy zremisowali na Allianz-Arena 1:1 (0:0) z Interem Mediolan tracąc gola dopiero w 91. minucie i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie B. Do takiej lokaty Bayernowi wystarczał w tym meczu podział punktów. Bawarczycy wyszli na prowadzenie po strzale Roya Makaaya (62. minuta). Patrick Vieira wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy gospodarze byli już wyraźnie myślami gdzie indziej.

Zakończenie rywalizacji w grupie na pierwszym miejscu stawia Bawarczyków w korzystniejszej sytuacji przed losowaniem 1/8, które odbędzie się 15 grudnia. Mistrz Niemiec trafi na jeden z ośmiu zespołów, który ukończył swoją grupę na drugim miejscu i ponadto pierwsze spotkanie rozegra na wyjeździe.

Mancini zaskakuje składem

Podczas gdy trener Bayernu, Felix Magath postawił na tych samych zawodników, co w ostatnim spotkaniu ligowym, z wyjątkiem Andreasa Ottla, który wskoczył do wyjściowej jedenastki za Martina Demichelisa, szkoleniowiec gości, Roberto Mancini posadził na ławce rezerwowych pierwszego bramkarza, Julio Cesara, a także Hernana Crespo, Marco Materazziego i Fabio Grosso. Z kolei Dejan Stankovic w ogóle nie znalazł się w kadrze meczowej.

Pierwsze 30 minut można określić krótko mianem szachów na murawie. Obie drużyny bały się podjąć ryzyko, przy czym Bayern zdecydowanie przeważał w posiadaniu piłki. Inter grał cofnięty głęboko na własnej połowie i nie pozwalał Bawarczykom rozwinąć skrzydeł. Piłka rzadko gościła w którymś z pól karnych.

Trzy okazje Makaaya

Jedyną okazję w początkowej fazie spotkania miał Makaay. Holender po akcji Bastiana Schweinsteigera i Claudio Pizarro strzelił jednak w 15. minucie dokładnie w bramkarza rywali, Francesco Toldo.

Można powiedzieć, że mecz zaczął nabierać rumieńców od 35 minuty. Najpierw z 20 metrów nieznacznie chybił Mark van Bommel, chwilę później Hasan Salihamidzic znalazł w polu karnym Makaaya, który z trudnej dochodzącej piłki uderzył minimalnie obok lewego słupka (39.). Na chwilę przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połową Holender próbował zaskoczyć Toldo strzałem z lewej strony pola karnego, ale piłka znów przeszła obok bramki.

Gonzalez trafia w poprzeczkę

Inter w pierwszej połowie oddał tylko jeden strzał, ale był to strzał groźny. W 44. minucie Mariano Gonzalez uderzył zza pola karnego i poprzeczka uratowała rozgrywającego setny mecz w Lidze Mistrzów Olivera Kahna.

W przerwie Mancini zdecydował się dokonać jednej zmiany. Zlatana Ibrahimovica zastąpił Crespo. Z kolei Magath posłał na drugie 45 minut taką samą jedenastkę jak ta, którą wybrał przed meczem.

Inter starał się po przerwie grać nieco bardziej ofensywnie. Włosi nie potrafili jednak stworzyć zagrożenie pod bramką Kahna, a Bawarczycy mieli okazje do wyprowadzania kontrataków. Jeden z nich w 62. minucie zakończył się sukcesem. Salihamidzic zagrał długą, górną piłkę do Makaaya, który opanował ją w pełnym biegu i z zimną krwią pokonał Toldo dając gospodarzom prowadzenie.

Po zdobyciu bramki Bayern spokojnie kontrolował przebieg spotkania mając zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Inter nie miał nic wielkiego do powiedzenia. Jednak w przedłużonym czasie gry w szeregach Bayernu zapanowało rozluźnienie, co gracze Interu wykorzystali. Gonzalez znalazł się niepilnowany z piłką przed Kahnem, bramkarz Bayernu sparował dobrze jego strzał, ale celną dobitką do pustej bramki popisał się Vieira. Mimo zadowalającego wyniku Kahn opuszczał murawę wściekły na swoich kolegów z obrony.

BAYERN MONACHIUM - INTER MEDIOLAN 1:1 (0:0)

BAYERN: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - Salihamidzic (79. Deisler), van Bommel (72. Demichelis), Ottl, Schweinsteiger - Makaay (83. Santa Cruz), Pizarro

INTER: Toldo - Maicon, Andreolli, Samuel, Maxwell - Zanetti, Vieira, Figo (70. Recoba), Solari (83. Grosso) - Ibrahimovic (46. Crespo), Gonzalez

Sędzia: Luis Medina Cantalejo (Hiszpania)

Widzów: 66.000 (komplet)

Gole: 1-0 Makaay (62.), 1-1 Vieira (90.+1)

Żółte kartki: van Bommel / Samuel