Pewne zwycięstwo w Saarbrücken

Na dziewięć dni przed wznowieniem Bundesligi Bayern Monachium bez najmniejszych problemów pokonał w kolejnym meczu kontrolnym zespół 1. FC Saarbrücken 5:1 (3:0). Bawarczycy nie mieli litości dla trenera rywali, Michaela Henke, który był wieloletnim asystentem Ottmara Hitzfelda w Bayernie.

Po raz pierwszych od 15 lat Ludwigsparkstadion został zapełniony do ostatniego miejsca (35.000 widzów). Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie po myśli gości, którzy już po 13. minutach prowadzili 3:0. Bramki zdobywali: Claudio Pizarro (3.), Hasan Salihamidzic (10.) i Bastian Schweinsteiger (13.).

Mimo przewagi w pozostałej części spotkania, trener Felix Magath nie był zadowolony. Po końcowym gwizdku stwierdził, że: - Drużyna powinna stworzyć sobie więcej bramkowych okazji.

Po przerwie bramkę dla gospodarzy zdobył Marokańczyk Mustapha Hadji (63.), a dla Bayernu goli strzelali Ali Karimi (74.) i ponownie Schweinsteiger (80.). Jednak wynik - 5:1 - to powód do zadowolenia dla Bawarczyków.

1. FC Saarbrücken - Bayern Monachium 1:5 (0:3)

Saarbrücken: Birkenbach (69. Marina) - Genet, Halet (57. Luecke), Assoumani (45. Haffner), Hornig - Gebhardt (45. Zydko), Hadji (76. Hajdarovic), Samb (57. Saglik), Nehrbauer (76. Diane), Humbert (45. Laping) - Jaeger (69. Karaoglan)

Bayern: Rensing - Lell (46. Goerlitz), Lucio, Demichelis, Lahm - Salihamidzic (46. Podolski), Ottl, van Bommel, Schweinsteiger - Makaay, Pizarro (46. Karimi)

Widzów: 35.000 (komplet)

Gole: 0-1 Pizarro (3.), 0-2 Salihamidzic (10.), 0-3 Schweinsteiger (13.), 1-3 Hadji (63.), 1-4 Karimi (74.), 1-5 Schweinsteiger (80.)