DieRoten.pl

Pep: Potrzebujemy Lahma w świecie piłki nożnej

20.05.2017, 04:14:11
Ł. Skwiot

Dziś w południe czeka nas pożegnanie z legendą niemieckiej piłki, który zasłużył się nie tylko dla Bayernu Monachium, ale i również dla niemieckiej kadry narodowej.

Pep Guardiola, który miał okazję trenować Philippa Lahma przez trzy lata postanowił wypowiedzieć się na temat swojego byłego podopiecznego − Niemiec wielokrotnie był chwalony przez Katalończyka i nie raz nazywany był "najlepszym" zawodnikiem jakiego Katalończyk mógł trenować.

Obecny trener Manchesteru City podczas konferencji prasowej przed ostatnim meczem w Premier League przeciwko Watford zdradził, że kontynuowanie przez Lahma kariery w roli trenera byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyż temat ten poruszali obaj, kiedy Pep trenował Bayern.

To byłaby wielka niespodzianka, jeśli Philipp zostałby trenerem. Kiedy rozmawialiśmy na ten temat będąc razem, to on zawsze mówił, że 'nie ma mowy' − powiedział Pep Guardiola.

Jednakże kiedy ja byłem piłkarzem, to wielu moich kolegów również tak mówiło, zaś teraz są trenerami mówił dalej były trener "Die Roten".

Guardiola nie ukrywa, że osoba Philippa Lahma jest bardzo cenna i ważna dla świata piłki nożnej, dlatego też Niemiec nie może jego zdaniem całkowicie odcinać się od piłki, gdyż jest wielkim piłkarzem i człowiekiem, podobnie zresztą jak Xabi Alonso.

W inne roli, miejmy nadzieję Philipp pozostanie w świecie piłki nożnej, ponieważ potrzebujemy go. On jest dobry pod każdym względem, pod każdym aspektem dodał Guardiola.

Xabi z całą pewnością zostanie trenerem. Oni obaj są tak inteligentni. Będą robili to w co wierzą, to jest najważniejsza rzecz. Obaj posiadają wielką osobowość. Są wyjątkowi pod każdym względem zakończył trener Manchesteru City.

 

źródło: Sportskeeda
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama20.05.2017 14:05
Nie zdziwiłbym się aby Pep kiedyś zaproponował Philipowi rolę asystenta, od samego początku Hiszpański trener doceniał naszego kapitana podkreślając to na każdym kroku.
20.05.2017 13:41
Jeden z najbardziej opanowanych zawodników kończy dzisiaj kariere. Wielka szkoda...

reklama