Pavard z bramką, Blind z asystą

Ponad tydzień temu oficjalnie rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna. Tradycyjnie powołanych zostało wielu graczy pierwszej zespołu FCB.

Wczorajszego wieczoru odbyły się kolejne spotkania z udziałem zawodników Bayernu Monachium – tym razem mowa o pojedynkach Francji z Irlandią oraz Holandii z Gibraltarem. Poniżej znajdziecie krótkie raporty z tych meczów.

Holandia 3:0 (1:0) Gibraltar

W swoim drugim meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy w 2024 roku, holenderska reprezentacja narodowa podejmowała na własnym podwórku Gibraltar. Pojedynek na De Kuip (Stadion Feijenoord) zakończył się ostatecznie wynikiem 3:0 na korzyść gospodarzy.

Holendrzy mimo zwycięstwa rozegrali stosunkowo słabe spotkanie na tle zdecydowanie słabszych rywali, co też po meczu zauważył sam selekcjoner Ronald Koeman. Jeśli mowa o bramkach dla „Oranje”, to na listę strzelców wpisali się Depay oraz dwukrotnie Ake.

Co do reprezentantów Bayernu, to Matthijs de Ligt spędził na boisku 76 minut, podczas gdy Daley Blind pojawił się na boisku w 63. minucie i zanotował asystę. Trzeci z graczy FCB – Ryan Gravenberch – przesiedział całe 90 minut na ławce rezerwowych.

Irlandia 0:1 (0:0) Francja

Jeśli mowa o wicemistrzach świata, to Francuzi mierzyli się wczorajszego wieczoru na wyjeździe z Irlandią. Podopieczni Didiera Deschampsa mieli spore problemy ze skutecznością, ale ostatecznie zdołali dopisać do swojego dorobku kolejne 3 punkty, zwyciężając 1:0.

Jedynego gola dla francuskiej reprezentacji narodowej zdobył po pięknym uderzeniu Benjamin Pavard, który spędził na boisku 81 minut. W przypadku pozostałych reprezentantów FCB, Dayot Upamecano rozegrał pełne 90 minut, zaś Kingsley Coman spędził całe spotkanie na ławce.