DieRoten.pl
Reklama

Oświadczenie FCB w sprawie zakończenia kariery Philippa

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Niestety przychodzi taki okres w życiu zawodnika, w którym musi on podjąć decyzję o zakończeniu kariery zawodowej. Wczorajszego dnia zakończenie kariery wraz z końcem sezonu ogłosił Philipp Lahm.

Słowa kapitana "Dumy Bawarii" wywołały spore zamieszanie w piłkarskim świecie, choć o scenariuszu takim pisała już wcześniej niemiecka prasa. Bayern Monachium postanowił wydać oficjalne oświadczenie w sprawie zakończenia przez Philippa kariery zawodowej:

„Bayern Monachium jest zaskoczony decyzją Philippa Lahma i jego doradcy. Uli Hoeness i ja prowadziliśmy otwarte, intenswyne i konstruktywne rozmowy z Philippem Lahmem na temat możliwości objęcia stołka dyrektora sportowego klubu. Pod koniec poprzedniego tygodnia poinformował nas, że obecnie nie może podjąć się takiej pracy i chciałby wcześniej zakończyć swój kontrakt, który ważny jest do końca 2018 roku.

Ustaliliśmy, że do wczorajszego dnia nie będzie wspólnego ogłoszenia decyzji Philippa i Bayernu Monachium.

Philipp Lahm był bardzo ważnym piłkarzem dla Bayernu Monachium przez niecałą dekadę. Jesteśmy przekonani, że nasz kapitan w pełni skoncentruje się wraz z zespołem na ciężkich nadchodzących wyzwaniach Bundesligi, Ligi Mistrzów oraz Pucharu Niemiec. Chcemy zarazem podkreślić, że drzwi zawsze pozostaną otwarte dla Philippa w Bayernie Monachium.”

Karl-Heinz Rummenigge
Prezes Bayernu Monachium

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...